Курс гривні на вихідні залишився на рівні четверга — міжбанк закрився доларом в районі 28,11 покупка і 28,125 продаж в очікуванні сезону податкових виплат і закладу під них валютної виручки.
Таку думку висловив Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики групи компаній Forex Club.
«Країна входить в період податкових виплат, під які компанії будуть продавати валюту. Сильні розпродажі можуть натиснути на курс. І єдиною силою, здатною компенсувати це рух будуть нерезиденти, які «сидять на гривні» після виходу з ОВДП, а також НБУ з покупкою валюти», — пояснив він.
Але якщо нерезиденти відновлять покупку валюти для виведення з української юрисдикції, то валютні виплати не зможуть компенсувати попит.
Однак фактор карантину також впливає на валютно-курсову ситуацію в бік зміцнення гривні. Країна може в будь-який момент піти на жорсткий карантин і гривня піде в послаблення.
На вихідні дні припадає понад 50% виручки непродуктових рітейлерів і сектора роздрібних послуг, очевидно, що попит впаде. Це призведе до відходу частини імпортерів, що може зіграти на укріплення гривні.
«По суті, зараз валютний ринок намагається визначити як адаптивний карантин, і карантин вихідного дня вплинуть на споживчий ринок і імпортний попит. Очікуємо збереження високої волатильності, найближчим часом гривня буде рухатися під впливом різноспрямованих факторів 28,1-28,25 гривні за долар», — зазначив аналітик.

Нагадаємо, що на тижні уряд України ввів карантин «вихідного дня» в зв'язку зі збільшенням захворюваності COVID-19 з 14 по 30 листопада. Як правило, обмеження стосуються закладів торгово-розважального характеру. Однак у вихідні буде дозволено працювати продуктовим магазинам, АЗС, аптекам, пошті та фінансовим установам.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова контратака: як зруйнувати плани ворога щодо економічної ізоляції України