Facebook Pixel

Григоришин заблокував приєднання «Електроважмашу» до «Турбоатому»

Збори акціонерів АТ «Українські енергетичні машини» (раніше «Турбоатом») не змогли ухвалити рішення приєднати до нього АТ «Завод «Електроважмаш» у зв'язку із забороною Господарського суду Харкова ухвалювати такі рішення.

Про це йдеться в протоколі позачергових зборів 28 вересня, повідомляє Фонд держмайна України.

Зокрема, акціонери не змогли затвердити передавальний акт, пояснення до умов приєднання «Електроважмашу» і відповідного договору.

Telegram Logo

Також не були затверджені умови конвертації акцій «Електроважмашу» в акції «Укренергомашин» і випуску акцій «Електроважмашу» з метою цієї конвертації.

Для участі в зборах зареєструвалися акціонери, які сукупно володіють 91,1521% акцій, що голосують.

Госпсуд заборонив зборам акціонерів ухвалити ці рішення 21 вересня у зв'язку з позовом пов'язаної з підприємцем Костянтином Григоришиним КУА «Сварог Ессет Менеджмент».

КУА діє від свого імені, але в інтересах і за кошт активів ПЗНВІФ «Сьомий», до складу активів якого входить 64 817 590 акцій (15,341567%) АТ «Укренергомашини» («Турбоатом»).

Заявник вважає, що в належні строки не був повідомлений про право вимоги обов'язкового викупу акцій, і «Укренергомашини» не викупили акції в заявника в необхідні строки.

До завершення процедури обов'язкового викупу акцій в акціонерів «Укренергомашини» і «Електроважмаш» не можуть переходити до наступного етапу приєднання.

«Заявник вважає, що в разі ухвалення 28 вересня зборами запланованих рішень про продовження процедури приєднання відповідач отримає необхідні рішення, які дадуть йому змогу завершити процедуру приєднання, що, своєю чергою, зробить неможливим виконання рішення суду про викуп відповідачем акцій у ПЗНВІФ «Сьомий» ТОВ «КУА «Сварог Ессет Менеджмент» за справедливою ціною», — повідомляє заявник позову.

Згідно з інформацією в держреєстрі, КУА «Сварог Ессет Менеджмент» звернулася з позовом до АТ «Укренергомашини» про визнання недійсним протоколу рішення зборів акціонерів АТ «Турбоатом» від 27 серпня в частині затвердження ринкової вартості акцій 1,95 грн за акцію.

Позивач також просить визнати укладеним договір про обов'язковий викуп у нього акцій АТ «Турбоатом».

Схвалена ФДМ угода щодо приєднання АТ «Завод «Електроважмаш» загрожує міноритарним акціонерам «Турбоатому» розмиванням їхньої частки.

Ринкову оцінку акцій в 1,95 грн за штуку підтримали 82,55002% голосів на зборах акціонерів 27 серпня, а проти проголосували 17,44998%, або власники 67 311 611 акцій. Таку оцінку затвердила компанія ТОВ «Консалтингова компанія «Ессет Експертайз» (Київ).

«Турбоатом» — єдиний в Україні виробник турбінного обладнання для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія постачань підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Великим міноритарієм підприємства є венчурний інвестфонд «Сьомий» під управлінням КУА «Сварог Ессет Менеджмент». Ще 5,598% акцій належить зареєстрованій на Кіпрі Biscone Ltd., афілійованій, за даними «Турбоатома», з російським холдингом «Силові машини» (фактичний власник Олексій Мордашов).

Держпакетом у 75,22% управляє Фонд держмайна, який також контролює роботу оцінювачів. Статутний капітал АТ — 105,6 млн грн, номінал акції — 0,25 грн.

Коментарі

Всі новини