Facebook Pixel

Гранти на енергостійкість для мікробізнесів можна отримати через Sense Bank

Учора, 26 листопада, Фонд розвитку підприємництва представив програму підтримки енергетичної стійкості для мікро- та малих підприємств України. Фінансування ініціативи забезпечуватимуть Норвезька агенція з розвитку співробітництва (NORAD) та уряд Німеччини, а реалізацією займатиметься німецька федеральна компанія GIZ. Інформацію про участь у програмі фінансова установа оприлюднила на своєму офіційному сайті.

У межах програми фінансування енергоефективних проєктів підтримку можуть отримати представники мікро- та малого бізнесу. Зокрема, мікропідприємства мають можливість отримати грант до 10 000 євро, який можна використати для придбання обладнання для генерації електроенергії з відновлюваних або невідновлюваних джерел. Також грант передбачає покриття витрат на введення цього обладнання в експлуатацію за умови, що такі витрати не перевищують 10% від його вартості. Грант можна отримати як із залученням банківських кредитів, так і без них.

Малому бізнесу доступні гранти до 20 000 євро, які надаються у поєднанні з банківськими кредитами. Завдяки цьому гранту підприємства можуть отримати відшкодування до 40% суми кредиту, виділеного на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних та невідновлюваних джерел, а також для зберігання виробленої енергії, включаючи енергоефективне обладнання та супутні витрати.

Директорка Департаменту малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова, коментуючи подію, зазначила, що програма підтримки енергостійкості мікро- та малих підприємств України відкриває нові можливості для розвитку бізнесу.

Quote«Програма створює нові можливості для мікро- та малого бізнесу. Завдяки грантовим коштам підприємці можуть швидко вирішити проблему відсутності електроенергії та забезпечити безперебійну роботу своїх компаній. Можливість отримати €10 000 для мікробізнесу та €20 000 для малого бізнесу, разом із пільговим кредитуванням, стане потужним стимулом для розвитку енергогенерації в бізнес-середовищі», — зазначила Яна Шумунова.

Подякувати 🎉