Facebook Pixel

Google отримає новий антимонопольний позов. Цього разу від Мін'юсту США

Суть позову – домінування компанії в онлайн-рекламі та пошуку. Фото: Google

Суть позову – домінування компанії в онлайн-рекламі та пошуку. Фото: Google

У найближчі місяці, як очікується, Міністерство юстиції США подасть антимонопольний позов проти Google. Суть позову – домінування компанії в онлайн-рекламі та пошуку. Про це повідомило видання Politico з посиланням на джерела.

Передбачається, що позов буде включати звинувачення в тому, що компанія монополізувала ринок рекламних технологій. Також до Google будуть висунуті претензії через те, що вона зробила кроки по розширенню своєї монополії на пошук, наприклад, за контрактами з Apple і виробниками мобільних телефонів, що використовують ОС Android.

Генеральний прокурор Вільям Бар поки не прийняв рішення про пред'явлення позову. Прийняти його він може в найближчі тижні.

Telegram Logo

Цифрові рекламні доходи в США найбільших інтернет-компаній, млрд

106350722-3290174151003211-2981825891017486627-n.jpg

Справа проти Google може стати першим антимонопольним позовом уряду США проти великої американської компанії за останні десятиліття. В кінці 1990-х Мін'юст подав в суд на Microsoft за спроби використати свою операційну систему Windows для боротьби з інтернет-браузером Netscape. Міністерство юстиції і штати виграли судовий розгляд, рішення було залишено в силі при апеляції, але пізніше Microsoft досягла угоди з урядом.

Контекст. У травні повідомлялося, що Мін'юст США і генпрокурори декількох штатів в найближчі місяці можуть пред'явити звинувачення компанії Google в порушенні антимонопольного законодавства.

У лютому 34 компанії подали скаргу в Єврокомісію на Google, звинувачуючи її в просуванні власних продуктів. Google вже кілька разів була оштрафована європейським регулятором за порушення антимонопольного законодавства на загальну суму 8,2 млрд євро.

У червні у федеральний суд міста Сан-Хосе (штат Каліфорнія) до Google був поданий позов, в якому компанія звинувачується в порушенні недоторканності приватного життя користувачів шляхом відстеження їх дій в інтернеті навіть у тих випадках, коли вони відкривають вікна в режимі «інкогніто».

Коментарі

Всі новини