Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ТОП-5 головних новин за 28 листопада від The Page

Головні новини 28 листопада 2022 року: евакуація з Києва. Фото: bbci.co.uk

Головні новини 28 листопада 2022 року: евакуація з Києва. Фото: bbci.co.uk

Відключення світла в Україні залишаються головною темою вже кілька днів поспіль. Ця проблема знову зачепила Молдову, де через відсутність світла зупинилися пункти пропуску на кордоні.

СБУ продовжує перевірки УПЦ (МП) і знову знаходить докази злочинного впливу росії на церкву, якого не має бути.

Проте не лише ці новини були головними цього дня. Що ще потрапило до ТОП-5 інформприводів понеділка, 28 листопада, від The Page, читайте далі.

Евакуація з Києва

Мер Києва Віталій Кличко стверджує, що в разі повного блекауту населення столиці не евакуюватимуть. Він наголосив, що може бути оголошено лише часткову евакуацію населення, однак це відбудеться лише в найгіршому випадку. Якщо це станеться, людей тимчасово перевезуть у передмістя, де є всі необхідні умови для життя.

Кличко наголосив, що столиця готова до всіх варіантів розвитку подій, також до цього треба бути готовими й містянам. Зокрема, їм треба мати запас води, їжі, теплий одяг і ковдри.

Відключення світла в Україні

Україна й досі не може оговтатися після останньої ракетної атаки росії 23 листопада. Станом на понеділок, 28 листопада, у всіх регіонах України діяли аварійні відключення електроенергії через зростання дефіциту потужності в енергосистемі. Станом на 10:30 ранку дефіцит потужності складав 27%.

Через відсутність електроенергії в Україні проблеми з енергопостачанням спостерігаються й у сусідніх країнах. Так, на кордоні Молдови та України через проблеми з електрикою зупинили роботу пункти пропуску.

Нові обшуки СБУ в УПЦ (МП)

Служба безпеки України продовжує перевірки УПЦ (МП). Цього разу співробітники спецслужби прийшли до Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ МП. З-поміж знахідок СБУ — література, у якій заперечувалося існування українського народу, української мови та право України на державність, стверджувалося, що Україна — це штучно створена держава. Також було виявлено публікації ксенофобського та ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії, а також зразки символіки «великого войска Донского».

Імпорт електроенергії з Європи в Україну

Україна втретє в тестовому режимі імпортувала електроенергію з Європи. Цього разу українські енергомережі співпрацювали з румунськими. Імпортували електроенергію протягом двох годин, це були некомерційні обсяги.

Тестовий імпорт електроенергії Україна здійснює для того, щоб перевірити технічну справність процесу на випадок повноцінного запуску системи.

НБУ презентував концепцію е-гривні

Нацбанк презентував представникам банків, небанківських фінансових установ і ринку віртуальних активів проєкт концепції е-гривні. Це електронна форма гривні, яка доповнюватиме готівкову та безготівкову форми української національної валюти. Попередньо НБУ запланував три види е-гривні: для роздрібних безготівкових платежів, для операцій із віртуальними активами та для здійснення транскордонних платежів.

Поки що е-гривня залишається проєктом, тобто її функціонал може бути змінено після обговорення з представниками ринку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини