Facebook Pixel

Ціни на газ в Європі оновили історичний максимум — вище 411 євро за тисячу кубометрів

Ф'ючерсні ціни (Front Month) на природний газ на нідерландському газовому хабі TTF в останні години торгів 28 липня 2021-го перевищили 39 євро за MWh або 411 євро за тисячу кубометрів, що є історичним максимумом.

Це абсолютний максимум цін за всю історію європейського ринку газу, повідомляє ExPro.

В євро це становить 411,44 за тисячу кубометрів, в доларах США — 489 за тисячу кубометрів, у гривні — 15,8 тис. грн за тисячу кубометрів (з ПДВ).

Telegram Logo

Зростання цін продовжується на тлі позапланових відключень на родовищі в Норвегії. Поставки з родовища Troll в Нідерланди, Бельгію і Францію на мінімальному рівні. Підвищення цін на емісію СО2 також стало важливою причиною зростання цін протягом дня.

Газ в Україні в цей же час торгується приблизно на 1000 грн за тис. кубометрів або на 2,4 євро за MWh нижче, ніж на європейських хабах.

Водночас поставки СПГ зі США в Європу не вигідні. Причина в тому, що азіатські споживачі продовжують забирати майже весь СПГ за спотовими контрактами, де ціни також ростуть.

Мінімальні поставки СПГ до Європи на тлі рекордно порожніх сховищ підстьобують ціни на газ. Запаси ПСГ в Європі скоротилися в зв'язку з тим, що «Газпром» відбирав газ зі сховищ на час відключень газопроводів «Ямал» і «Північний потік».

Коментарі

Всі новини