Німеччина звільнила «Північний потік» від обмежень Газової директиви ЄС

Федеральне агентство з мереж ФРН вирішило вивести газопровід «Північний потік» з-під дії норм Газової директиви Європейського Союзу строком на 20 років.

Про це повідомляє пресслужба дочірньої компанії «Газпрому» — швейцарська Nord Stream AG, яка управляє газопроводом.

«Згідно з рішенням, виведення з-під дії зазначених положень стосується ділянки газопроводу на території Німеччини, включно з територіальним морем, і спочатку діє протягом 20 років, набуваючи чинності ретроспективно з дати прийняття змін до Закону про енергетику 12 грудня 2019 року», — йдеться у повідомленні.

Telegram Logo

Nord Stream AG подала заявку на звільнення 19 грудня 2019 року після прийняття Закону Німеччини про енергетику (EnWG), який імплементує в німецьке законодавство поправки до Газової директиви ЄС.

Поправки Газової директиви ЄС поширюють норми Третього енергопакету на ділянки морських газопроводів у територіальних водах держави у складі ЄС, де розташоване перше з'єднання газотранспортної системи з газопроводом із держави, що не входить до ЄС.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Європарламент і Рада ЄС схвалили поправки в Газову директиву, яка почала діяти 23 травня 2019 року. Згідно з поправками, країна ЄС, на території якої розміщено перший пункт з'єднання газопроводу з третьої країни, може самостійно ухвалювати рішення про виконання ключових положень директиви.

Однак це правило стосується тільки існуючих трубопроводів. Тож на газопровід «Північний потік — 2» це послаблення не поширюється, оскільки станом на травень 2019 року його ще не було завершено.

Контекст. Для газопроводу «Північний потік» таке рішення мало що змінює. Проблема в наземному продовженні ПП — газопровід OPAL. Минулоріч Польща виграла суд, і тепер, згідно з ухвалою суду, потужності OPAL росіяни можуть завантажувати тільки на 50%. Тому потужності ПП, попри дозвіл використовувати на 100%, все одно будуть використані тільки на 50%. Решта 50% стануть резервом у разі непередбачених подій.

Згідно з Газовою директивою, всі газопроводи, що приходять до країн ЄС, повинні відповідати вимогам про поділ видів діяльності з постачання та транспортування газу, а також щодо доступу до них третіх осіб. Для Nord Stream 2 AG це може означати, що у разі добудови газопровід «Північний потік — 2» буде завантажено лише наполовину проєктної потужності.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини