Німеччина не вважає за необхідне надавати Україні зброю, доки тривають дипломатичні зусилля ЄС, США та НАТО з деескалації напруженості на російсько-українському кордоні. Про це заявив заступник очільника парламентської фракції Вільної демократичної партії (ВДП) Александер Ламбсдорф в інтерв’ю DW.
«Ми підтримуємо Збройні сили України нелетальними компонентами. Ми надаємо допомогу економіці. Ми відкриваємо наші ринки в Європейському Союзі для українських товарів. Робиться багато чого, і ми допомагаємо Україні, як можемо», — заявив він.
Ламбсдорф додав, що в разі нового нападу РФ на Україну ФРН розглядатиме «всі варіанти». Утім, він підкреслив, що зараз необхідно сфокусуватися на розв'язанні конфлікту за допомогою дипломатії.
Він наголосив, що Україна й так знає, де купити зброю. Ламбсдорф також нагадав, що раніше Німеччина робила винятки зі своїх принципів щодо постачання зброї лише двічі:
- коли у 2014 році вирішила надати зброю курдам на Півночі Іраку для захисту від «Ісламської держави»;
- коли надала озброєння албанцям у Косово для захисту від геноциду з боку сербів.
В обох випадках переговори вести було неможливо. За його словами, з Росією діалог вести можна, «хоча й важко».
Контекст. У листопаді, ще за часів Ангели Меркель, ФРН наклала вето на придбання Україною летального озброєння через агентство НАТО із закупівель. Новий німецький уряд офіційно закріпив позицію непостачання зброї до кризових регіонів у коаліційній угоді.
На додачу до цього раніше цього місяця бундестаг також не дав дозволу Естонії надати Києву гаубиці Д-30 німецького походження, пише WSJ. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що з огляду на це наша країна має намір купувати потрібну зброю за двосторонніми угодами з партнерами, з-поміж яких США, Литва, Франція та інші.
Раніше цього місяця Німеччина заявила, що в лютому виділить Україні 5,3 млн євро на розгортання мобільного польового шпиталю.