Facebook Pixel

Рибна війна в Ла-Манші. Франція захопила британський траулер

Під час нічних перевірок неподалік від міста Гавр у Ла-Манші французи натрапили на два підозрілі британські промислові судна, одне з яких було конфісковано.

Як повідомляє ВВС, один із кораблів спочатку не підкорився вимогам влади і отримав попередження за опір. На другому, під назвою Cornelis Gert Jan, не знайшлося потрібних документів для риболовлі, і в результаті він був конфіскований французькою владою.

Компанія MacDuff Shellfish із Шотландії, якій належить Cornelis, повідомила, що команда залишиться на борту судна до його виходу. Капітан залишив траулер, щоб дати інтерв'ю французькій владі.

Він сказав, що «рибальська діяльність MacDuff Shellfish «була цілком законна». Як виявилося, Cornelis, що базується в Шорхемі, в Західному Суссексі, зав'яз у тривалому рибальському конфлікті між Великобританією та Францією після брекзиту.

Представник компанії Ендрю Браун закликав уряд Великобританії «захищати права британського рибальського флоту».

Британська сторона запевняє, що Cornelis був у списку на право вилову риби, наданого Організацією з управління морськими ресурсами (MMO). Європейський Союз видав судну ліцензію, але незрозуміло, чому траулер був згодом вилучений зі списку.

Французький міністр моря Аннік Жирарден заявила, що перевірки в Ла-Манші будуть посилені, якщо конфлікт із ліцензіями на вилов риби не буде вирішено найближчим часом.

Пані Жирарден повідомила у Твіттері, що траулер ловив рибу в затоці Сени без відповідних ліцензій, а перевірки британських суден були стандартні в сезон вилову морського гребінця.

Вона додала, що перевірки також було здійснено на «тлі посилення контролю в Ла-Манші в контексті обговорення ліцензій зі Сполученим Королівством та Європейською комісією».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉