Facebook Pixel

Британський уряд вирішив запустити план з жорсткого Brexit

Правительспво Великобританії прийняло рішення запустити черговий етап екстреного плану Yellowhammer. Він був розроблений на випадок виходу країни з Європейського союзу без угоди з ЄС (жорсткий Brexit). Про це повідомив голова апарату британського уряду Майкл Гоув, на якого покладено відповідальність за подібний результат подій в ефірі телеканалу Sky News.

Quote«Ми готуємося вийти без операції, якщо ЄС не дасть відстрочення терміну Brexit», — заявив він.

Гоув сказав, що вимога депутатів парламенту, які напередодні проголосували за відстрочку Brexit — під загрозою і Лондон не впевнений, що Брюссель погодитися продовжити вихід Великобританії з ЄС.

Також політик додав, що сьогодні, 20 вересня, відбудеться надзвичайне засідання уряду країни по підготовці до Brexit без угоди.

Контекст

  • Влітку 2016 року у Великобританії відбувся референдум про вихід країни із Європейського союзу. «За» тоді було 52% населення. Спочатку Brexit планувався 29 березня, однак попереднику прем'єр-міністра Бориса Джонсона Терезі Мей не вдалося провести через парламент узгоджені з Брюсселем умови виходу з ЄС.
  • У квітні 2019 року Брюссель і Лондон погодили 31 жовтня як нову можливу дату виходу країни з Євросоюзу. Джонсон не раз говорив про те, що він планує провести Brexit до кінця жовтня, незалежно від того, чи досягне Великобританія угоди з ЄС. Але парламент країни не погодився провести жорсткий Brexit і у вересні прийняв відповідний законопроект.
  • 17 жовтня Джонсон повідомив, що країна домовилася з Європейським Союзом про подальший прогрес у питанні Brexit закликав парламент у суботу підтримати документ. Але британський парламент прийняв поправку про відстрочення виходу Британії з ЄС. Вона припускає, що парламентарії не затвердять угоду з Брюсселем до тих пір, поки не будуть прийняті всі закони, необхідні для виходу країни з Євросоюзу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉