Фонд гарантування скасував продаж активів «Дельта Банку» за 4% Андрію Веревському

Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) 9 липня скасував результати відкритих торгів з продажу пулу активів «Дельта Банку», які відбулися 7 червня цього року. З 96-відсотковою знижкою їх купила фінансова компанія «Скай» Андрія Веревського. Про це повідомили у пресслужбі Фонду.

Скасовуючи торги, виконавча дирекція керувалася рішенням Нацбанку і Фонду по розгляду скарг та підготовки пропозицій щодо організації та проведення торгів з продажу активів банків, які ліквідуються.

На ліквідацію «Дельта Банку» уповноважена особа Фонду гарантування поверне переможцю електронних торгів — ФК «Скай» — сплачені ним кошти і через 5 днів повторно подасть до Фонду пропозиції з продажу активів. Комітет ФГВФО з питань консолідації, управління та продажу майна банків його розгляне.

Telegram Logo

Пул активів «Дельта Банку», до якого входять масложирові комбінати Одеської області та інфраструктура в порту Чорноморська, спочатку 8 разів торгувався в ProZorro. Але покупці не знайшлися. Після цього активи продали «Скай», яка запропонувала 906 млн грн. на майданчику міжнародної компанії DebtX. Але угода не була підписана через рішення Окружного адмінсуду Києва за позовом компанії «Октант», яка не брала участі в торгах. Після цього активи банку були виставлені на повторні торги на DebtX ще 4 рази. І переможцем знову стала «Скай», яка цього разу запропонувала 182,5 млн грн.

Враховуючи все вищесказане, Фонд гарантування звернувся до НБУ, в заставі якого знаходиться більша частина активів, що входять в пул «Дельта Банку», щоб разом прийняти рішення. 8 липня Нацбанк скасував своє рішення від 9 квітня за погодженням реалізації пулу активів, переданих банком у заставу НБУ, і повідомив про це ФГВФО листом.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини