Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Fitch знизив рейтинг України до переддефолтного через переговори про відстрочку виплат за держборгом

Fitch знизив рейтинг України до переддефолтного. Фото: Pixabay

Fitch знизив рейтинг України до переддефолтного. Фото: Pixabay

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту України з CCC до C (переддефолтний).

Як повідомляє Fitch на своєму сайті, рішення пов’язане з планами України домовитись із кредиторами про відстрочку виплат за державним боргом строком на два роки.

За правилами Fitch, реструктуризація комерційного боргу з суттєвими змінами умов, яка необхідна для уникнення традиційного дефолту, розглядається як «обмін проблемного боргу» і означає переддефолтний стан.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У Fitch сподіваються, що після того, як кредитори погодять запит згоди (consent solicitation) України, довгостроковий рейтинг України буде знижений до RD (обмежений дефолт), а цінних паперів – до D (дефолт).

При цьому, якщо утримувачі облігацій не погодять запит України, Fitch вважає високим ризик пропущених платежів, або ініціювання іншої реструктуризації.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в кінці лютого Fitch знизило рейтинг України з B до CCC.

Україна зараз обговорює з міжнародними фінансовими організаціями (МФО), у тому числі з Міжнародним валютним фондом, відстрочку виплат за наданими кредитами на два роки, як і у випадку з єврооблігаціями.

МВФ у квітні 2022 року прогнозував, що валовий державний борг України у 2022 році збільшиться через розв'язану росією війну до 86,2% ВВП після зниження із 61% ВВП до 49% ВВП торік.

Коментарі

Всі новини