Facebook Pixel

Документальна стрічка про українську школу у Польщі отримала премію Emmy

Документальна стрічка про українську школу у Польщі отримала премію Emmy

Документальна стрічка про українську школу у Польщі отримала премію Emmy

Цього року премію Emmy, яка є аналогом «Оскара» у світі телебачення, вручили документальному фільму, який розповідає про українську школу для біженців у Польщі.

Спеціальний випуск Power of Women: The Changemakers зняло американське видання Variety та телеканал про жінок Lifetime. Power of Women — це нагорода, яку щороку вручає світовим зіркам видання Variety. Спецвипуск The Changemakers був приурочений до нагородження Variety’s Power of Women 2023 у Лос-Анджелесі. Цей захід привертає увагу багатьох впливових діячів та діячок. Так, у 2023-му його відвідали Біллі Айліш, Марґо Роббі, Емілі Блант, Лілі Ґладстоун, Меган Маркл, Леонардо Ді Капріо.

Прев’ю фільму Power of Women: The Changemakers (відео):

Your browser doesn't support HTML5 video.

Спецвипуск розповідав про жінок, якими надихаються видатні діячки культурної сфери, номіновані на нагороду Power of Women в попередні роки. Саме в цьому випуску знялася засновниця школи для біженців, українка Вікторія Гнап. Своєю натхненницею її обрала відома акторка та продюсерка Пріянка Чопра, яка підкорила спочатку Боллівуд, а згодом і американську кіноіндустрію.

Пріянка познайомилася з Вікторією через команду ЮНІСЕФ. Акторка є амбасадоркою доброї волі ЮНІСЕФ і під час повномасштабного вторгнення росії підтримала українців, зокрема дітей. Вікторія домоглася від Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ підтримати школу для українських біженців у Польщі, яку розбудувала з нуля без підтримки жодної з держав.

Саме історію школи і було висвітлено у фільмі Power of Women: The Changemakers, адже вона є унікальним явищем у сфері освіти для біженців.

Quote«Ця програма проливає світло на дивовижні історії про жінок, які кожен день працюють, щоб зробити світ навколо нас кращим. Подорож до Польщі з Пріянкою Чопрою Джонас для зустрічі з Юлією та Вікторією — подорож, яку я ніколи не забуду. Робота, яка виконується ЮНІСЕФом та «Незламною Україною» з метою збереження пріоритету освіти та спроби зберегти нормальність для дітей і сімей, які страждають через жахи війни, справді вражає. Люди, як українки Вікторія, Юлія та решта жінок, показаних у цьому документальному фільмі, роблять світ кращим місцем», говорить режисер Джордан Манкузо.

Загальна категорія, у якій виграв фільм — Creative Arts and Lifestyle (креатив та стиль життя). У цій категорії, наприклад, також номіновано гастрономічне шоу «Перший погляд: Хосе Андрес з сім’єю в Іспанії» від каналу Discovery+. Нагадаємо, що шеф-кухар, ресторатор та засновник благодійної організації World Central Kitchen Хосе Андрес з перших днів великої війни готував разом з колегами до 240 тис. порцій їжі на добу. Шеф-кухар двічі потрапляв до переліку найвпливовіших людей світу за версією видання Time і отримав від президента Володимира Зеленського орден «За заслуги» ІІ ступеня.

В документальному жанрі саме постаті героїв відіграють центральну роль у визнанні роботи. Тож постать українки, яка сміливо змінила своє розмірене життя в Європі на боротьбу за доступ біженців до освіти, принесла частковий успіх випуску Power of Women: The Changemakers.

Поява постаті Вікторії Гнап у визнаному культурному продукті — це ще одна сходинка до того часу, коли українки перестануть з’являтися у світовому кінематографі в обурливих образах заробітчанки-крадійки Петри з серіалу «Емілі в Парижі» від Netflix. Або перестануть ігноруватися в принципі на користь російських творців і діячів, як сталося минулого року на церемонії Оскар, коли українські кінопродукти залишилися поза увагою, а документальний фільм про Олексія Навального здобув нагороду і визнання.

Вікторія знялася у фільмі з Пріянкою Чопрою Джонас, Джуліаною Мур, Голлі Беррі, Кеті Перрі, менеджеркою ЮНІСЕФ Юлією Гудзь та учнями української школи.

Quote«Війна в Україні сходить зі шпальт газет, однак насильство триває. Пару мільйонів українців змушені були покинути рідну країну. Діти страждають від війни найбільше. Вони змушені покидати свої домівки, своїх татусів, друзів, свої школи. Вони не можуть продовжувати нормально вчитися. І, на жаль, це матиме негативні наслідки в майбутньому», — зазначила Пріянка Чопра Джонас.
Подякувати 🎉