Facebook Pixel

Фестиваль «Книжкова країна» відбудеться 26-29 вересня — що цікавого

З 26 по 29 вересня на території ВДНГ відбудеться другий фестиваль «Книжкова країна», який об'єднує любителів літератури, письменників та культурних діячів. За чотири дні на відвідувачів чекають сотні заходів: зустрічі з авторами, майстер-класи, презентації та культурні події. З детальною програмою вже можна ознайомитись на сайті фестивалю.

Четвер, 26 вересня

Премія книжкових блогерів

Павільйон №6, перша зала Universum Hall, 17:00

Фестиваль розпочнеться з урочистої церемонії нагородження найзатребуванішої книги року за версією блогерів. Потім відбудеться обговорення літературних тенденцій за участю представників видавництв та членів журі. Книги, що увійшли до шорт-аркуша, будуть передані бібліотекам на сході України.

Феміністичні дискусії

Шатро подій, 17:00

Олена Шевченко, правозахисниця та одна із 12 «Жінок року» за версією TIME, проведе лекцію на тему сучасного фемінізму та його еволюції в умовах війни. У рамках дискусії буде обговорено, як феміністський рух знаходить свій відбиток в українській літературі.

Omni Campus

Павільйон № 5, 19:00

Жінки творять. Оля Цибульська («Квіти! або Як полюбити ту, що в дзеркалі»), Оксана Шаварська («Риска») та Олександра Фідкевич («Як начинити гадюку салом») поділяться своїми думками про жіночий успіх, літературну творчість та гендерну рівність.

Презентація проєкту «Недописані»

Павільйон №4, перша зала, 19:30

Олена Герасим'юк, письменниця та парамедикиня батальйону «Госпітальєри», спільно з письменником та військовослужбовцем Євгеном Ліром представляє проєкт «Недописані». Ця ініціатива присвячена пам'яті письменників, життя яких перервала війна.

27 вересня, пʼятниця

Лекція Остапа Українця «Письменники, що брали участь у війнах. Витоки ветеранської літератури, вплив на глобальний літературний процес, сучасність».

Павільйон № 4, перша зала, 16:00

Остап Українець, письменник, перекладач та військовослужбовець, проведе лекцію, організовану «Культурним десантом». У ході лекції автор розгляне, чому конфлікти та війни незмінно присутні у літературі. Учасники зможуть простежити еволюцію зображення війни від Гомера до Сервантеса та дізнатися про внесок українських митців у світові війни.

Business Stand Up: як писати, щоб читали?

Павільйон № 6, перша зала Universum Hall, 18:30 (вхід за квитками)

Подія для тих, хто хоче навчитися писати тексти, які точно читатимуть! Шість спікерів, які знаються на письмовій майстерності, поділяться секретами, як зробити тексти цікавими і популярними. Серед учасників: засновник волонтерського проєкту «Як ти, брате?» Антон Семенов, інвестиційний банкір Сергій Фурса, редактор Forbes Катерина Шаповал та інші

28 вересня, субота

Презентація книжки Ростислава Семківа «Як читати українських класиків»

Павільйон №6, перша зала Universum Hall, 13:00

Перша презентація нового твору літературознавця, в ході якого автор обговорить ключових особистостей української літератури та видатні твори, що вплинули на її розвиток. Учасники зможуть дізнатися, як правильно орієнтуватися в літературному світі, виявляти неочевидні зв'язки та насолоджуватися читанням.

Показ документального фільму «Життя після 16:30» з обговоренням однойменної книги

Павільйон №4, перша зала, 14:00

«Життя після 16:30» став знаковим для Олександра Терещенка, кіборга, який 15 жовтня 2014 року в Донецькому аеропорту здійснив героїчний вчинок, рятуючи своїх товаришів, незважаючи на тяжкі поранення. Документальний фільм заснований на однойменній автобіографічній книзі та охоплює події із сучасного життя героя, а також його боротьбу та шлях до відновлення. Після показу глядачі зможуть поспілкуватися з автором та членами знімальної групи.

Презентація роману Василя Шкляра «Заячий костел»

Павільйон №6, перша зала Universum Hall, 15:00

Автор представить фрагменти свого нового твору, розповість про його головну ідею, поділиться своєю думкою про сучасну українську літературу та відповість на запитання слухачів.

Театральний режисер Давид Петросян: як книги надихають на успіх

Павільйон №1, перша зала, 15:00

Майстер-клас проведе постановник спектаклів театрів ім. Івана Франка та ім. Марії Заньковецької. Його роботи, такі як «Буна», «Земля», «Процес» та «Отелло», стали знаковими подіями, на які завжди складно дістати квитки. Режисер поділиться своїм досвідом знаходження індивідуального стилю та методами роботи у моменти творчої кризи, а також розкриє свої секрети успішного просування проєктів. Він розповість, яку роль у досягненні успіху відіграють начитаність та захоплення книгами. У відвідувачів буде можливість поставити запитання та, можливо, отримати подарунок.

29 вересня, неділя

Драконячі історії з Сашком Дерманським і Дариною Камінською

Павільйон №2, 13:00

Пориньте в дивовижний світ драконів разом із авторами Сашком Дерманським та Дар'єю Камінською. Презентація книги «Король буків, або Таємниця Смарагдової Книги» познайомить вас із захоплюючими пригодами буки Гаврика та дракониці Джульєтти. Ці герої прагнуть звільнитися від жорстокого короля, розкриваючи секрети загадкового щоденника, який зберігався в таємниці триста років.

Презентація книги «Біблія борщу» Світлани Короненко

Павільйон №1, друга зала, 13:00

Світлана Короненко презентує свою науково-популярну книгу «Біблія борщу», в якій розповідається про походження однієї з найзнаменитіших українських страв. Книга охоплює шлях борщу від перших згадок у кулінарних книгах XVII століття до багатьох різноманітних рецептів, у тому числі з рибою і навіть алкоголем. У ній зібрано 900 рецептів, що ілюструють багатство та розвиток українського борщу.

Фантастичний Київ

Павільйон №6, перша зала Universum Hall, 15:00

Чотири сучасні автори зберуться, щоб обговорити вплив Києва на сучасну жанрову літературу. Серед учасників дискусії: Таня Гуд із твором «Будинок серед трьох світів», Світлана Тараторіна з романом «Лазарус», Любов Деркач із книгою «Навіяні. Міжсезоння» та Олена Кузьміна з твором «Мрак над містом».

Реєстрація рекорду «Наймолодший письменник України»

Павільйон №2, 17:00

Наймолодший автор дитячих книг Дмитро Матусяк створив історію про чарівного песика-мопса і готовий особисто поділитися розповіддю про свого вухатого героя. У рамках заходу представники Національного реєстру рекордів вручать Дмитру відповідний сертифікат, а всі охочі зможуть взяти участь у майстер-класі з малювання улюблених свійських тварин.

Подякувати 🎉