Facebook зможе блокувати контент, навіть якщо він є законним

Фото: unsplash / konkarampelas

Фото: unsplash / konkarampelas

Компанія Facebook ухвалила рішення з 1 жовтня надати собі можливість знімати з публікації або блокувати контент, який містить правові або нормативні ризики для компанії.

Як пише Bloomberg, соцмережа зможе це робити, навіть якщо сам контент не є незаконним.

Зокрема, йдеться про те, що такі нововведення дозволять йому блокувати публікації та окремих людей в Австралії. Це пов'язано з тим, що в цій країні можуть ухвалити закон, який зобов'яже Facebook платити австралійським ЗМІ за статті, а також надавати їм дані щодо активності користувачів і про роботу своїх алгоритмів.

Telegram Logo

Видання зазначає, що, за словами представника компанії, ця поправка застосовуватиметься по всьому світу.

Quote«Ми також можемо видалити або обмежити доступ до вашого контенту, послуг або інформації, якщо визначимо, що це є необхідним для того, щоб уникнути чи пом'якшити негативні правові або нормативні наслідки для Facebook», — заявили в компанії.

Варто зазначити, що це рішення суперечить заявам генерального директора соцмережі Марка Цукерберга, в якому він заявляв про важливість свободи слова.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Нагадаємо, що раніше проєкт закону засудили й у Google — там заявили, що вони не дозволять ЗМІ Австралії маніпулювати результатами пошукової видачі.

Контекст. У грудні 2019 року уряд Сингапуру зобов'язав Facebook скорегувати пост одного з користувачів соцмережі, в якому нібито містилася неправдива інформація. Так соцмережа вперше позначила повідомлення як fake news.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини