Facebook Pixel

«Енергоатом» та Rolls-Royce обговорили можливість будівництва британських малих модульних реакторів в Україні

«Енергоатом» та Rolls-Royce обговорили будівництво ММР. Фото: energoatom.com.ua

«Енергоатом» та Rolls-Royce обговорили будівництво ММР. Фото: energoatom.com.ua

«Енергоатом» вивчає технологію малого модульного реактора (ММР) — UK SMR від Rolls-Royce та можливості його впровадження.

Власну технологію ММР Rolls-Royce представив на зустрічі з керівництвом «Енергоатому».

«Керівник «Енергоатому» Петро Котін відзначив очікуваний високий рівень надійності та безпечності реактора UK SMR. Компанію Rolls-Royce поінформували про плани щодо заміщення ядерних потужностей, що діють, будівництво нових енергоблоків і перспективи впровадження малих модульних реакторів в Україні», — повідомляє пресслужба «Енергоатому».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зазначається, що Rolls-Royce планує побудувати у Великій Британії 16 енергоблоків UK SMR до 2050 року. Очікується, що проєкт UK SMR буде сертифікований до 2024 року, а перший ММР такого типу буде введено в експлуатацію до 2029 року.

Повідомляється, що потужність реактора UK SMR дорівнює 443 МВт. Проєктний строк — 60 років. Вартість першого енергоблоку становитиме 2,2 млрд фунтів (близько $3 млрд).

Підписуйтесь на нас в Google News!

У вересні 2021 року «Енергоатом» та NuScale Power (США) підписали меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким в Україні можливе будівництво ММР. Відповідно до меморандуму, NuScale допоможе «Енергоатому» в експертизі технології ММР, зокрема в техніко-економічному обґрунтуванні пропонованих майданчиків.

Коментарі

Всі новини