Facebook Pixel

«Енергоатом» збільшить експорт електроенергії за рахунок ринків країн Балтії

Оператор українських АЕС, державний «Енергоатом» планує розширювати експорт електроенергії в балтійські держави та ринки енергетичної біржі Nord Pool, яка забезпечує торгівлю електроенергією.

Nord Pool дозволить вийти «Енергоатому» на об'єднаний ринок електроенергії 14 країн, у тому числі Балтики, Скандинавії, Великобританії, Німеччини, передає прес-служба «Енергоатому» слова керівника «Енергоатом-Трейдинг» Максима Зоріна.

«Білорусь — це можливість йти далі на північ, на ринки Балтійських країн, на ринок Nord Pool. Країни Балтики, пов'язані лініями постійного струму з енергосистемами Європи і Скандинавії. Це ліквідні, прогнозовані, сучасні ринки електроенергії, на яких є попит, у тому числі, і на базові потужності... Ми бачимо стратегічно важливим вийти на ці ринки», — сказав він.

За його словами, «Енергоатом-Трейдинг» вважає за доцільне вийти на північні ринки через профіцит незадіяних потужностей українських АЕС в результаті обмежень на користь ВДЕ та брудних вугільних станцій.

«У нас на сьогоднішній день знаходяться в резерві 2 енергоблоки, які готові і повинні працювати, по 1 000 МВт кожен з них. У нас недозавантажені діючі енергоблоки», — підкреслив керівник «Енергоатом-Трейдинг».

Зорін також пояснив, чому «Енергоатом» не здійснив поставку електроенергії в Білорусь самостійно і був змушений продати експортні обсяги трейдеру «ДК «Нафтогаз України».

«Правила проведення аукціонів не передбачають можливість виходу нерезидентів, тобто зовнішніх гравців. Ми вимушено проходили етап поставки на зовнішні ринки через відповідного трейдера», — сказав він.

При цьому Зорін додав, що «Енергоатом» ініціював внесення змін у підзаконні акти для можливості продажу електроенергії безпосередньо іноземним трейдерам.

Як повідомив глава парламентського комітету з енергетики і ЖКГ Андрій Герус, в серпні збільшення експорту «Енергоатому» зросте майже до 290 тис. МВт*год на загальну суму понад 270 млн грн.

Подякувати 🎉