Facebook Pixel

В «Енергоатомі» розповіли, скільки коштує вивести ядерні реактори з експлуатації

Ядерні реактори «Енергоатому» не виводитимуться з експлуатації всі одночасно і це буде коштувати від $288 млн до $367 млн за один блок.

Згідно зі сценарієм відкладеного демонтажу, зняття з експлуатації (СЕ) одного енергоблоку триватиме не менше 52 років, повідомляє прес-служба «Енергоатому» в facebook.

Виведення перших енергоблоків типу ВВЕР-440 коштуватиме Україні $288 млн. Таких енергоблоків в Україні два — №1 і №2 Рівненської АЕС. Вони підуть на СЕ першими, і почнеться це в 2030 році.

Telegram Logo

СЕ одного енергоблоки типу ВВЕР-1000 обійдеться приблизно в $367 млн. Однак витрачати такі кошти будуть поступово, протягом всього 52-річного строку з початку СЕ.

Однак перші блоки ВВЕР-1000 повинні почати виводитися з експлуатації не раніше 2042 року. Тобто, через 60 років після початку експлуатації першого реактора ВВЕР-1000 на Южно-Українській АЕС, який був запущений в 1982 році.

В «Енергоатомі» розроблена Концепція СЕ. Згідно їй розглядаються два методи: невідкладного і відкладеного демонтажу.

Невідкладний демонтаж. Після закінчення терміну експлуатації енергоблок переводиться в безпечний стан. Після витримки з нього вивозять ядерне паливо і потім починають демонтаж забрудненого обладнання та елементів конструкції енергоблоку.

Метод відкладеного демонтажу — це витримка енергоблоку в стані протягом декількох десятиліть після вивезення з нього ядерного палива. Це необхідно для зниження дози випромінювання від обладнання реактора і елементів конструкції енергоблоку. За період такої витримки блок «остигає», оскільки загальний рівень радіаційного забруднення зменшується завдяки природному розпаду деяких радіоактивних речовин.

Такий метод виглядає сьогодні найбільш оптимальним для українських АЕС. В таких країнах як Болгарія, Словаччина, Угорщина, Чехія, Росія, експлуатують АЕС з реакторами типу ВВЕР, підходи до СЕ також ґрунтуються на сценарії відкладеного демонтажу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини