Ядерні реактори «Енергоатому» не виводитимуться з експлуатації всі одночасно і це буде коштувати від $288 млн до $367 млн за один блок.
Згідно зі сценарієм відкладеного демонтажу, зняття з експлуатації (СЕ) одного енергоблоку триватиме не менше 52 років, повідомляє прес-служба «Енергоатому» в facebook.
Виведення перших енергоблоків типу ВВЕР-440 коштуватиме Україні $288 млн. Таких енергоблоків в Україні два — №1 і №2 Рівненської АЕС. Вони підуть на СЕ першими, і почнеться це в 2030 році.

СЕ одного енергоблоки типу ВВЕР-1000 обійдеться приблизно в $367 млн. Однак витрачати такі кошти будуть поступово, протягом всього 52-річного строку з початку СЕ.
Однак перші блоки ВВЕР-1000 повинні почати виводитися з експлуатації не раніше 2042 року. Тобто, через 60 років після початку експлуатації першого реактора ВВЕР-1000 на Южно-Українській АЕС, який був запущений в 1982 році.
В «Енергоатомі» розроблена Концепція СЕ. Згідно їй розглядаються два методи: невідкладного і відкладеного демонтажу.
Невідкладний демонтаж. Після закінчення терміну експлуатації енергоблок переводиться в безпечний стан. Після витримки з нього вивозять ядерне паливо і потім починають демонтаж забрудненого обладнання та елементів конструкції енергоблоку.
Метод відкладеного демонтажу — це витримка енергоблоку в стані протягом декількох десятиліть після вивезення з нього ядерного палива. Це необхідно для зниження дози випромінювання від обладнання реактора і елементів конструкції енергоблоку. За період такої витримки блок «остигає», оскільки загальний рівень радіаційного забруднення зменшується завдяки природному розпаду деяких радіоактивних речовин.
Такий метод виглядає сьогодні найбільш оптимальним для українських АЕС. В таких країнах як Болгарія, Словаччина, Угорщина, Чехія, Росія, експлуатують АЕС з реакторами типу ВВЕР, підходи до СЕ також ґрунтуються на сценарії відкладеного демонтажу.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також