Facebook Pixel

Інвестори переключились з коронавірусу на успіхи Байдена під час «супервівторка»

Успіхи прогнозованого суперника Дональда Трампа – ексвіце-президента США Джозефа Байдена – за результатами праймеріз перервали стійкий потік поганих новин для фондового ринку, пов’язаних із коронавірусом, та підштовхнули ключові американські індекси до зростання. Оптимізму інвесторам додало й рішення Федеральної резервної системи знизити ключову ставку.

Індекс Dow Jones Industrial Average зріс за підсумками торгів 4 березня на 1173,4 пункта (на 4,5%), Nasdaq – на 334 пункти (на 3,9%), S & P 500 – на 126,8 пункта (на 4,2%).

картинка доу-r0.jpg

Контекст. 3 березня відбувся так званий «супервівторок» — внутрішньопартійні вибори в Республіканській та Демократичній партіях. Головними суперниками-демократами були Байден та Берні Сандерс. Перемогу у внутрішньопартійному голосуванні отримав колишній віцепрезидент США. Хоча голосування дещо розкололо Демократичну партію, інвестори оцінили його результати як перемогу для бізнесу.

Останній тиждень лютого виявився найгіршим для світових фінансових ринків з часів світової кризи 2008 року. Слідом за обвалом у США, що стався 27 лютого, наступного дня пішли азіатські ринки. Падіння на ринках Азії тривало сім днів поспіль. На ринках панувала паніка.

Найгірший тиждень з 2008 року пережила й нафта: барель Brent подешевшав на 13,7% (проти початку січня — на 27%) і балансує на межі $50.

Федеральна резервна система США екстрено знизила базову відсоткову ставку на 0,5 відсоткового пункта – до 1-1,2% – через коронавірус. Це перше екстрене засідання ФРС з 2008 року. На цьому фоні більш ніж на 3% зросла ціна на нафту Brent – травневі ф’ючерси зросли майже до $54 за барель.

Подякувати 🎉