Успіхи прогнозованого суперника Дональда Трампа – ексвіце-президента США Джозефа Байдена – за результатами праймеріз перервали стійкий потік поганих новин для фондового ринку, пов’язаних із коронавірусом, та підштовхнули ключові американські індекси до зростання. Оптимізму інвесторам додало й рішення Федеральної резервної системи знизити ключову ставку.
Індекс Dow Jones Industrial Average зріс за підсумками торгів 4 березня на 1173,4 пункта (на 4,5%), Nasdaq – на 334 пункти (на 3,9%), S & P 500 – на 126,8 пункта (на 4,2%).

Контекст. 3 березня відбувся так званий «супервівторок» — внутрішньопартійні вибори в Республіканській та Демократичній партіях. Головними суперниками-демократами були Байден та Берні Сандерс. Перемогу у внутрішньопартійному голосуванні отримав колишній віцепрезидент США. Хоча голосування дещо розкололо Демократичну партію, інвестори оцінили його результати як перемогу для бізнесу.

Останній тиждень лютого виявився найгіршим для світових фінансових ринків з часів світової кризи 2008 року. Слідом за обвалом у США, що стався 27 лютого, наступного дня пішли азіатські ринки. Падіння на ринках Азії тривало сім днів поспіль. На ринках панувала паніка.
Найгірший тиждень з 2008 року пережила й нафта: барель Brent подешевшав на 13,7% (проти початку січня — на 27%) і балансує на межі $50.
Федеральна резервна система США екстрено знизила базову відсоткову ставку на 0,5 відсоткового пункта – до 1-1,2% – через коронавірус. Це перше екстрене засідання ФРС з 2008 року. На цьому фоні більш ніж на 3% зросла ціна на нафту Brent – травневі ф’ючерси зросли майже до $54 за барель.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки