Заявки на виплату допомоги від міжнародних організацій вже не приймають: з чим це пов'язано

Виплати ООН для ВПО: переселенцям виплачували по 2200 гривень упродовж трьох місяців. Заявки на допомогу вже не приймають. Фото: nta.ua

Мінсоцполітики вже не приймає заявки на виплату грошової допомоги від міжнародних донорів — адже громадяни України подали понад 10 млн заявок.

У зв'язку з цим тимчасово припиняється збір заявок на допомогу на платформі єДопомога для детального їх опрацювання та передачі до міжнародних організацій для подальшої виплати, повідомили в пресслужбі Мінсоцполітики.

«На жаль, ресурси міжнародних організацій обмежені, саме тому Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, які постраждали від війни», — йдеться в повідомленні.

Після підтвердження готовності фінансової підтримки зі сторони міжнародних організацій, прийом заявок буде відновлено, пояснили в міністерстві.

Станом на 27 вересня 2 545 645 осіб включено до списків, переданих Мінсоцполітики до різних міжнародних організацій, в тому числі УВКБ ООН, задля виплати грошової допомоги, з яких 901 052 особи вже отримали грошову допомогу.

Допомога виплачується в розмірі 2 220 гривень на кожного члена сім'ї на місяць протягом трьох місяців.

Водночас, як повідомили The Page в управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на 12 вересня 2022 року допомогу лише від УВКБ ООН отримали понад 559 тис. людей.

Як повідомлялось, УВКБ ООН і партнерські організації планували надати фінансову допомогу для 1,3 млн внутрішньо переміщених осіб.

Раніше в ООН заявляли, що партнери організації почали збір допомоги для жителів України від самого початку повномасштабного вторгнення Росії. У травні було залучено $1,3 млрд, або 60% цільової суми.

Гуманітарна платформа єДопомога була створена Мінсоцполітики за підтримки Мінцифри та ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції. Платформа має три напрями:

  • грошова допомога від держави (єДопомога державна);
  • отримання та надання волонтерської допомоги (єДопомога волонтерська);
  • виплати від міжнародних організацій (єДопомога міжнародна).

На платформі можна дізнатися, як отримати гроші від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками.

У зв’язку із завершенням прийому заявок на виплати від міжнародних організацій, через єДопомогк міжнародну можна перевити статус поданої заявки, а також отримати інформацію щодо роботи у цьому напрямі.

Читати на The Page