До Німеччини з Польщі переїжджають молоді освічені українці працездатного віку, які мають високий професійний потенціал. Про це йдеться у дослідженні «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців», проведеному Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії прем’єр-міністра Польщі.
Дослідження показує, що більше половини біженців, які переїхали з Польщі до Німеччини (53%), — люди віком до 35 років. Майже кожен третій респондент (31%) — віком 36–45 років. Середній вік українських біженців, що виїхали з Німеччини до Польщі, становить 35 років. Лише 2% опитаних — непрацездатного віку.
«Це свідчить про те, що до Німеччини виїжджає переважно молодь. Вона більш мобільна та готова працевлаштовуватися», — коментує Марцін Колодзейчик, директор міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL.
Також з дослідження відомо, що відсоток громадян України з повною або неповною вищою освітою, які переїхали з Польщі до Німеччини, становить аж 73%. Його автори зазначають, що попередні дослідження показали, що частка українських біженців, які перебувають у Польщі з вищою та незакінченою вищою освітою, була подібною — 69%.
«Після повномасштабного вторгнення країни ЄС звернули увагу на високу професійну активність громадян України. Фактично вперше німецький ринок праці став доступним для українців. Біженці можуть виконувати просту фізичну роботу, а знання німецької мови, вивчення якої є обов’язковим, відкриває можливості знайти висококваліфіковану роботу та працювати за фахом. Багатий професійний досвід і навички, якими володіють громадяни України, збагатять місцевий ринок праці та можуть прискорити економічний розвиток країни», — переконує Марцін Колодзейчик.
Майже кожен другий біженець з України, який переїхав з Польщі до Німеччини (47%), заявляє, що володіє англійською як мінімум на комунікативному рівні. При цьому кожен четвертий респондент (24%) декларує знання німецької мови, трохи менше польської — 22%. Знання німецької мови серед біженців з України є однією з причин міграції до Німеччини.
Аж 36% опитаних приїхали до Німеччини з однією дитиною, а кожен десятий — з двома дітьми. У попередніх дослідженнях експерти EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету з’ясували, що майже 66% українських біженців прибули до Польщі з дітьми.
Наявність друзів і знайомих у Німеччині, вищі заробітки та соціальні виплати є основними причинами, чому українські біженці залишають Польщу та їдуть до Німеччини.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також