Колективний позов подали 90 тисяч британських автовласників проти концерну Volkswagen (VW) з вимогою відшкодувати їм збитки, спричинені маніпулюванням даними про вміст шкідливих речовин у вихлопних газах дизельних двигунів («дизельгейт»).
Протягом найближчих двох тижнів Високий суд в Лондоні повинен буде розібратися, чи маніпулював VW з програмним забезпеченням, щоб обійти екологічне законодавство.
Суд має вирішити, чи є програмне забезпечення Volkswagen так званим «відключаючим пристроєм» (defeat device), який фальсифікував рівень викидів вихлопних газів. Також буде розглянуто питання, чи повинен британський суд погодитися з рішенням німецького регулятора, що воно є саме таким пристроєм, пише Deutsche Welle.

Позивачі звинувачують VW у наданні неправдивої інформації про рівень шкідливих речовин у вихлопних газах.
Представники автоконцерну наполягають на тому, що власники автомобілів не зазнали жодних збитків від цієї маніпуляції.
Контекст
- Дизельний скандал вже обійшовся концерну Volkswagen в 30 мільярдів євро. Ця сума складається з виплачених штрафів, компенсації збитків та оплати витрат, пов'язаних з веденням судових розглядів, насамперед у США.
- У 2015 році автовиробник VW визнав, що в 11 млн автомобілів по всьому світу, зокрема в 1,2 млн машин у Великобританії, було встановлено програмне забезпечення, що дозволяє маніпулювати даними екологічних тестів.
- У Німеччині також триває розгляд прецедентного групового позову до автомобільного концерну у зв'язку з «дизельгейтом». Суд має встановити міру відповідальності VW перед приблизно 470 тисячами автовласників. Позивачем виступає Федеральне об'єднання центрів захисту прав споживачів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також