Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Дистанційне правосуддя під час війни — у Раді зареєстровано законопроєкт № 8358

В Раді зареєстрували законопроєкт 8358 про дистанційне судочинство під час війни. Фото: court.investigator.org.ua

В Раді зареєстрували законопроєкт 8358 про дистанційне судочинство під час війни. Фото: court.investigator.org.ua

Зробити розгляд справ у суді під час дії воєнного та надзвичайного стану дистанційним, безпечнішим і швидшим — так автори законопроєкту № 8358 сформулювали мету законодавчого акту в пояснювальній записці.

Quote«Він має зробити розгляд справ у судах у воєнний час безпечнішим, зручнішим, дешевшим і швидшим, ніж це є зараз. У традиційному режимі справи під час війни розглядати важко й довго, а інколи й неможливо через повітряні тривоги, загрози обстрілів і тривалу відсутність електрики. Тому спробували хоча б частково адаптувати судовий розгляд до умов воєнного часу», — підкреслив автор законопроєкту Роман Бабій, український правник і народний депутат.

Законопроєкт щодо здійснення судочинства під час дії воєнного чи надзвичайного стану та врегулювання спорів за участі судді пропонує додаткові можливості для дистанційної участі в судах. Водночас якщо сторона не бажає розглядати справу дистанційно, суд має робити це в традиційний спосіб.

Що саме пропонує законопроєкт:

  • повідомляти про засідання суду можна електронною поштою, СМС і месенджерами — за умови обов’язкового підтвердження від адресата;
  • ширші можливості для письмових проваджень — без виклику сторін у судове засідання;
  • можливість проведення засідань у режимі відеоконференції на постійній основі;
  • можливість фіксувати перебіг судового засідання в протоколі або іншими технічними засобами. Це актуально за відсутності електроенергії в судах;
  • можливість повідомляти про ухвалені судові рішення додатково електронною поштою та телефоном із розміщенням відповідної інформації на сайті судової влади;
  • можливість за бажанням військових відновлювати провадження в справах за їхньою участю. Зараз такі справи суд зобов'язаний автоматично зупинити й не розглядати, допоки особа перебуває на військовій службі;
  • врегулювання зупинення, поновлення та продовження процесуальних строків в умовах воєнного чи надзвичайного стану;
  • можливість для суддів працювати із системою електронного документообігу суду дистанційно;
  • удосконалення процедури врегулювання спору за участю судді, коли суддя, не переходячи до повноцінного судового розгляду, намагається розв'язати спір між сторонами через переговорні процедури або процедуру медіації.

Майже всі положення законопроєкту (крім участі в засіданнях у режимі відеоконференції, врегулювання спору за участю судді та дистанційного доступу до системи документообігу) стосуються лише воєнного чи надзвичайного стану +90 днів після його закінчення і лише територій, на яких такий стан діє.

Роман Бабій додав, що цей варіант був доопрацьований за рекомендаціями експертів CEPEJ (Європейської комісії з ефективності правосуддя) – органу Ради Європи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини