Facebook Pixel

Рано кричати «зрада». Як ідуть справи з електронним документообігом у будівництві

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

В останні пару тижнів у мережі почастішали повідомлення про те, що з електронними системами в містобудуванні «все пропало»: «Дія» дає збої, документи не видає, а ЦНАПи вже відмовляються приймати папери по-старому. Вирішила розвіяти зраду: так, є проблеми, але їх можна розв'язати!

Кидатися капцями в бік електронних сервісів у момент суттєвих змін у загальній процедурі погодження та видачі документації, як на мене, ні що інше, як відома звичка знецінити наперед, щоб, якщо раптом насправді все буде погано, можна було сміливо сказати: «От так і знав, так і говорили».

Дійсно, з огляду на наплив охочих отримати будівельний паспорт або декларацію про готовність об'єкта на підставі будівельного паспорта перебої в роботі систем останнім часом трапляються.

Telegram Logo

Не забувайте, будь ласка, що через «Дію» також можна подати заявку на сертифікати класу СС2 і СС3, отримання дозволу на проведення будівельних робіт, повідомлення про початок підготовчих робіт і початок безпосереднього будівництва на підставі будівельного паспорта. І це йдеться лише про будівельний сектор, ви ж розумієте.

Так, будемо відверті: батьки-засновники, цілком можливо, не врахували, що система може не справлятися або відверто давати збій. Якщо це так, то нічого страшного — робочий момент, який можна усунути й доопрацювати. Головне, щоб процес не затягувався до абсурду.

Як показують спостереження, за останні 10 — 14 днів проблеми найчастіше виникали з подачею заявки про початок робіт, отриманням будівельного паспорта та декларації готовності на його підставі.

Потрібно робити поправку й на налагодження робіт. Зараз, у період пертурбацій і змін, коли ще не всі зрозуміли, як усе влаштовано, куди бігти, що робити, питання до електронних систем, гадаю, ще виникатимуть.

Потрібно налаштувати алгоритми, врахувати, що в нас знову змінилася структура, змінився ланцюжок, куди надсилати відомості, від кого приймати тощо. Якщо хтось вважає, що електронний документообіг у країні працює на повну потужність, — поспішаю розчарувати: поки що тільки-тільки обкатуємо його. А реформа у сфері містобудування, нагадаю, триває. І проходила вона в минулі періоди загалом не так гладко, як хотілося б.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини