В Україні за 2020 рік із 3343 державних підприємств тільки 947 принесли держбюджету хоч якийсь прибуток. Решта в кращому випадку працювали в нуль, але найчастіше — завдавали збитків, повідомило Мінекономіки.
Із загальної кількості підприємств працюють лише 1 458 (43%), а прибуток приносять лише 28% (947 підприємств).
Власники держпідприємств в Україні — 87 суб'єктів управління. Загальні активи всіх 3,4 тис. держпідприємств становлять 1,7 трлн грн, а штат — 715 тис. співробітників. Загальний збиток держпідприємств за 2020 рік становив 51 млрд грн.
Згідно з аналізом, проведеним «Економічною правдою», Мінекономіки опублікувало дані в розбивці по суб'єктах управління, а не по підприємствах. Крім того, міністерство не опублікувало повні дані за статтями балансів, звітів про прибутки та збитки або звітів про рух коштів. Тому немає можливості розрахувати стандартні коефіцієнти по портфелях підприємств: рентабельність власного капіталу, ліквідність і коефіцієнти окремих підприємств, резюмували аналітики.
Контекст. Держава планувала виставити значну частину держпідприємств на велику приватизацію, яку уряд хотів провести ще у 2020 році. Однак плани зірвалися через пандемію. Спочатку ФДМ призупинив розміщення об'єктів, а потім Рада відстрочила приватизацію до кінця карантину. Тільки через тривалий час, вже в березні 2021 року, профільний комітет ВР підтримав законопроєкт про розблокування приватизації. Проведення великої приватизації призначили на літо 2021 року.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також