Facebook Pixel

Дві третини українських держпідприємств збиткові

Автор

В Україні за 2020 рік із 3343 державних підприємств тільки 947 принесли держбюджету хоч якийсь прибуток. Решта в кращому випадку працювали в нуль, але найчастіше — завдавали збитків, повідомило Мінекономіки.

Із загальної кількості підприємств працюють лише 1 458 (43%), а прибуток приносять лише 28% (947 підприємств).

Власники держпідприємств в Україні — 87 суб'єктів управління. Загальні активи всіх 3,4 тис. держпідприємств становлять 1,7 трлн грн, а штат — 715 тис. співробітників. Загальний збиток держпідприємств за 2020 рік становив 51 млрд грн.

Згідно з аналізом, проведеним «Економічною правдою», Мінекономіки опублікувало дані в розбивці по суб'єктах управління, а не по підприємствах. Крім того, міністерство не опублікувало повні дані за статтями балансів, звітів про прибутки та збитки або звітів про рух коштів. Тому немає можливості розрахувати стандартні коефіцієнти по портфелях підприємств: рентабельність власного капіталу, ліквідність і коефіцієнти окремих підприємств, резюмували аналітики.

Контекст. Держава планувала виставити значну частину держпідприємств на велику приватизацію, яку уряд хотів провести ще у 2020 році. Однак плани зірвалися через пандемію. Спочатку ФДМ призупинив розміщення об'єктів, а потім Рада відстрочила приватизацію до кінця карантину. Тільки через тривалий час, вже в березні 2021 року, профільний комітет ВР підтримав законопроєкт про розблокування приватизації. Проведення великої приватизації призначили на літо 2021 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉