Facebook Pixel

Держбюджет в лютому за доходами виконано на 95%, але податківці перевиконали свій план на 7% – Мінфін

Фото: НБУ

Фото: НБУ

За оперативними даними Держказначейства у лютому доходи загального фонду держбюджету становили 62,2 млрд грн, що на 9,9% вище ніж у лютому 2019 року. План по доходах загального фонду бюджету виконано на 93,7% від розпису, а сукупні доходи державного бюджету (разом загального та спеціального фонду) склали 95,3% від розпису.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Мінфіну.

Причини, які ускладнили виконання плану в січні цього року, вплинули і в лютому, хоча відставання скоротилося. Мова йде про відмінність фактичних макроекономічних показників від тих, які були закладені в державному бюджеті на 2020 рік: вищий курс гривні, нижче обсяги імпорту (у вартісному вираженні), низькі ціни на природний газ, більш повільне зростання заробітної плати.

Telegram Logo

Наприклад, номінальна зарплата в січні зросла на 16,3% в річному вираженні, а в бюджеті закладалося 17,2%. В результаті не виконана розпис від податку на доходи фізосіб і військового збору в обсязі 0,7 млрд грн.

Доходи, за адміністрування яких відповідає ДПС, склали 37,1 млрд грн і були вище за розпис на 7,1%. Головним джерелом перевиконання були надходження ПДВ з вироблених в Україні товарів. Сальдо надходжень ПДВ в лютому склало 10,8 млрд грн, що на 3,4 млрд грн більше за розпис. Мінфін вважає, що це стало результатом впровадження нової моделі системи моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних. Доходи від податку на прибуток підприємств опинилися на 1,6 млрд грн вище за розпис.

У лютому виконано план з надходження акцизного податку з тютюнових виробів, завдяки відновленню виробництва тютюновими компаніями.

Доходи, за адміністрування яких відповідає ДМС, склали 22,6 млрд грн або 78,3% від розпису з-за більш міцного курсу та скорочення обсягів імпорту. Зокрема, скоротилися обсяги імпорту (у вартісному вираженні) вугілля, добрив, нафтопродуктів, коксу, марганцевих руд.

За оперативними даними Держказначейства, в січні-лютому касові видатки склали 131,1 млрд грн або 85,5% від розпису. Проте всі захищені видатки були профінансовані.

Витрати на оплату праці склали 91,9% від розпису.

Зниження прибутковості ОВДП і зміцнення курсу гривні дозволили заощадити на обслуговуванні боргу 3,4 млрд грн. Тому, витрати на обслуговування боргу були на 21,9% нижче за розпис.

Витрати на соціальне забезпечення опинилися на 6,7 млрд грн нижче за розпис. Цьому сприяли тепла погода і більш швидке зростання доходів населення, ніж тарифів на житлово-комунальні послуги.

Додатково. На тлі занепокоєння щодо поширення епідемії коронавіруса за межі Китаю українські ВВП-варанти впали до 99% номіналу. У той же час прибутковість євробондів зросла на 0,2–0,3 процентного пункту. В цілому з початку цього тижня ВВП-варанти впали в ціні майже на 9%, а прибутковість євробондів в середньому зросла на 1 п. п.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини