Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зеленський підписав закон про збільшення видатків держбюджету

Президент Володимир Зеленський. Фото: Facebook

Президент Володимир Зеленський. Фото: Facebook

Президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік» № 8399.

Закон передбачає збільшення видатків спеціального фонду державного бюджету обсягом 5,56 млрд грн. З них 445,6 млн грн планують залучити завдяки грантовій допомозі та допомозі урядів іноземних держав, 1,27 млрд грн — повернути з Фонду соцстрахування, а 3,84 млрд грн – це додаткові зовнішні запозичення.

Quote«Видатки довелося збільшити, бо минула редакція бюджету на 2023 рік базувалася на припущенні, що гаряча фаза війни мине посеред року», — коментує для Forbes директорка аналітичного департаменту Dragon Capital і членкиня наглядової ради ЦЕС Олена Білан.

Також документ передбачає 79,9 млн грн на закупівлю обладнання для лікарень і 285 млн грн на закупівлю безпілотників для моніторингу державного кордону.

Водночас закон забезпечує фінансування для новостворених Мінвідновлення та Державного агентства відновлення. Також він передає Фонд ліквідації наслідків збройної агресії (52,5 млрд) до Мінвідновлення.

Закон передбачає страховку для власників морських суден і суден, які ходять у внутрішніх водах у разі, якщо вони отримають пошкодження чи будуть знищені Росією. Загальний обсяг компенсацій — до 20 млрд грн цього року. Як джерело виплат Кабміну дозволяється використовувати Дорожній фонд.

Ще одним джерелом наповнення Фонду ліквідації стане продаж активів російських олігархів за законом «Про санкції».

Нові напрями використання Фонду ліквідації: будівництво житла для тих, хто втратив житло, і компенсації за знищене житло, а також можливість відновлення об’єктів військової інфраструктури.

У виняткових випадках кошти Фонду ліквідації можуть також використовувати на потреби оборони.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини