Facebook Pixel

Державні АТ оголосили на Прозорро 450 аукціонів з продажу своїх активів

Державні АТ оголосили на Прозорро 450 аукціонів з продажу своїх активів

Державні АТ оголосили на Прозорро 450 аукціонів з продажу своїх активів

Акціонерні товариства (АТ) з державною часткою 100% почали реалізацію своїх активів за новими правилами через онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

Перші сім державних АТ, які оголосили електронні торги з продажу та оренди майна, — Укрпошта, Національна суспільна телерадіокомпанія України, Укрзалізниця, Укрбуд, Украгролізинг, ВСМПО «Титан Україна» та Обʼєднана гірничо-хімічна компанія.

Quote«Уряд та Міністерство економіки напрацювали й запровадили прозорі і конкурентні процедури, які створюють нові можливості залучати надходження державним АТ від їх реалізації. Сьогодні майже весь ринок публічних активів реалізується через конкурентні процедури,. І реалізація активів державних АТ на прозорих онлайн-аукціонах — ще один крок до підвищення ефективності управління публічними активами. Це також забезпечить прозорість та підзвітність для власника цих компаній — держави», — зазначає міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Ці державні АТ оголосили вже майже 450 онлайн-аукціонів в системі Прозорро.Продажі. З них — майже 250 електронних торгів з продажу активів та ще 200 — з оренди майна цих акціонерних товариств. Загальна стартова сума виставлених на торги активів становить понад чверть мільярда гривень.

З-поміж АТ, якими одноосібно володіє держава, першими почали оголошувати торги як компанії, що вже роками працюють з системою, так і нові організатори електронних аукціонів, а саме — Укрбуд, Украгролізинг та «Титан Україна».

Quote«Система та робота онлайн-аукціонів побудовані так, що дозволяють завдяки конкуренції учасників, прозорості процесу, відкритості інформації про кожен лот реалізовувати активи за ринковими цінами та приносити доходи організаторам торгів. І активи АТ також реалізовуватимуться у прозорий і відкритий спосіб. Тож очікуємо від державних АТ ще більше активів та оголошених в системі торгів відповідно до ухваленого урядом рішення у вересні цього року», — додав СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут.

Серед виставлених на торги активів — нежитлові будівлі, виробничі потужності, будівлі поштових відділень, офісні приміщення у Києві, Одесі, Кропивницькому, Житомирі, Ужгороді та інших містах.

Участь в аукціонах, оголошених державними АТ, може брати кожен охочий, зокрема й іноземні громадяни. Для цього потрібно зареєструватися на одному з акредитованих в системі Прозорро.Продажі майданчиків та подати заявку на участь в обраному аукціоні. Змагатися за державні активи АТ заборонено громадянам та юрособам рф.

Уся інформація про хід та результати аукціонів з реалізації активів державних акціонерних товариств буде доступна для всіх охочих у публічному модулі аналітики bi.prozorro.sale.

Нові правила продажу та оренди активів державних АТ через онлайн-аукціони в системі Прозорро.Продажі запрацювали два місяці тому з набранням чинності відповідної постанови Кабінету Міністрів. Вона передбачає, що відтепер, згідно з чинним законодавством, такі акціонерні товариства продаватимуть та здаватимуть в оренду свої активи на державних онлайн-аукціонах Прозорро.Продажі.

Раніше державні АТ не були зобов’язані продавати через конкурентні електронні торги своє майно, а визначали способи відчуження та оренди у власних порядках згідно з законодавством про діяльність АТ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉