Facebook Pixel

Які галузі стануть рушіями поновлення економіки України — Свириденко з Давосу-2023

Україна стала однією з головних тем порядку денного Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Так підсумувала перший день роботи форуму Юлія Свириденко, перша віцепрем’єр-міністр — міністерка економіки України, в ефірі телемарафону.

Українська делегація робить акцент на майбутній повоєнній відбудові країни. Рушіями відновлення української економіки мають стати чотири пріоритетні галузі, підкреслила Свириденко:

Юлія Свириденко впевнена, що після закінчення війни на Україну чекатиме інвестиційний бум.

Quote«Уже наступного дня після перемоги Україна стане своєрідною світовою інвестиційною Меккою. Компанії, які готові інвестувати в Україну та локалізувати тут виробництво, розуміють, що фактично йдеться не лише про український ринок, а про ринок ЄС, адже Україна буде у Європейському Союзі. Саме приватні міжнародні інвестиції можуть стати ядром для відбудови України», — підкреслила перша віцепрем’єр.

Інвестиції та страхування ризиків для тих, хто заходить на український ринок, викликають велику зацікавленість наших партнерів.

Quote«Війна в Україні триває, проте ми маємо напрацьований із MIGA та DFC механізм страхування ризиків, який прагнемо масштабувати на всі країни, які бажають інвестувати в Україну. Це дає змогу вже зараз вести з партнерами діалог із приводу секторів, що викликають найбільшу зацікавленість інвесторів», — зазначила Юлія Свириденко.

У першій день Давосу вона обговорила питання розширення економічного співробітництва під час низки двосторонніх зустрічей із колегами з Чеської Республіки, Саудівської Аравії та Японії, підкреслила важливість інституційних інвестицій на зустрічі з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо та взяла участь в окремій сесії Ukraine: What Next?, де йшлося про здатність України протистояти росії та захищати наших людей. Окремою темою розмови стала енергонезалежність нашої країни, якій приділили увагу під час зустрічі з керівництвом компанії Signify, що є одним із постачальників LED-ламп для проекту з ефективного споживання електроенергії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉