Facebook Pixel

Конгрес CША планує виділити Україні $60,7 млрд допомоги

Конгрес CША планує виділити Україні $60,7 млрд. З них пряма фінансова допомога економіці України становить $7,8 млрд.

Про це йдеться у законопроекті Конгресу США.

$60,7 млрд для України від США: що туди входить

Найбільші видатки підуть на оборону України. 23 млрд підуть на поповнення складів американського озброєння. З них $3 млрд – на ракети, $5,8 млрд – на амуніцію. Інші витрати на армію – $3 млрд. Потім ці запаси армія США буде надсилати Україні.

Також окремо прописано передача Україні ATACMS зі складів армії США.

$7,8 млрд прямої фінансової допомоги надається у кредит. Президенту США забороняється анулювати будь-який борг до 15 листопада 2024 року. Після цієї дати до 50% загального боргу може бути анульовано, з урахуванням перегляду Конгресом. Будь-який залишковий борг також може бути анульований після 1 січня 2026 року, знову з урахуванням перегляду Конгресом. Вся економічна допомога, надана Україні, повинна бути погашена Україною на умовах, встановлених президентом США. Угода про погашення не може включати анулювання будь-яких або всіх сум боргу, крім як зазначено в подальших положеннях.

Нагадаємо, що Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що республіканці можуть схвалити допомогу Україні від Штатів, якщо вона надійде у формі позики, а не «подарунка».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉