У березні росія вбила і поранила майже 1100 цивільних українців

У березні росія вбила і поранила майже 1100 цивільних українців

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) повідомила про суттєве зростання кількості жертв серед цивільного населення у березні. За даними ММПЛУ, минулого місяця щонайменше 164 людини загинули, а ще 910 були поранені. Це на 50% більше, ніж у лютому цього року, та на понад 70% більше, ніж у березні 2024-го.

Згідно з оновленими даними, 95% усіх втрат серед цивільних зафіксовано на підконтрольній Україні території. Найбільше жертв спричинили ракетні удари та атаки баражувальними боєприпасами.

«Кількість жертв серед цивільних осіб в Україні значно зросла, причому у березні цей показник був набагато вищий, ніж у лютому та за такий самий період минулого року. Майже щоденні обстріли з безпілотників дальнього радіуса дії вбили і поранили десятки цивільних по всій країні минулого місяця, а також серйозно порушили життя мільйонів інших людей», – заявила голова місії Даніель Белль.

Одним з найбільш постраждалих міст став Кривий Ріг, розташований за 60–70 км від лінії фронту. Протягом березня російські війська здійснили п’ять атак, внаслідок яких загинули щонайменше 6 людей, ще 66 дістали поранення. Під вогонь потрапили цивільні об’єкти – два готелі та ресторан.

Атаки на місто продовжилися і в квітні. 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по дитячому майданчику. Загинули 19 цивільних, зокрема 9 дітей, ще 74 особи дістали поранення. Це найбільша кількість загиблих дітей під час одного обстрілу з початку повномасштабної війни у 2022 році. Очільник Управління ООН з прав людини Фолькер Тюрк засудив напад і закликав до незалежного розслідування.

Серед інших трагічних випадків – атака на Добропілля на Донеччині 7 березня. Внаслідок обстрілу загинули 11 людей, ще 48 були поранені. Аналіз залишків боєприпасів засвідчив, що російська армія застосувала, зокрема, касетні боєприпаси.

ООН також підтвердила навмисні обстріли лікарень. Так, 14 березня три баражувальні боєприпаси влучили в лікарню в Золочеві Харківської області. Ще два влучення сталися 27 березня. Також 19 березня п’ять баражувальних боєприпасів влучили в лікарню в Краснопіллі на Сумщині. Постраждала парамедикиня, але вдалося уникнути масових жертв завдяки швидкій евакуації пацієнтів.

Будівлі обох медзакладів зазнали пошкоджень. Краснопільська лікарня – серйозних руйнувань. Дані свідчать про ймовірні цілеспрямовані атаки.

«Лікарні користуються особливим захистом згідно з міжнародним гуманітарним правом і не повинні ставати об'єктами атак», – наголосила Даніель Белль.

Читати на The Page