Ціни на нафту впали на 4%: як на це вплинув конфлікт на Близькому Сході
28 жовтня 2024 року світові ціни на нафту впали на 4%, або на $3 за барель, після того, як Ізраїль у відповідь вдарив по Ірану, проте обійшов нафтові та ядерні об’єкти Тегерана, не порушивши енергопостачання, що послабило геополітичну напруженість на Близькому Сході. Про це пише Reuters.
Як конфлікт на Близькому Сході впливає на нафтові ціни
Ф'ючерси на нафту провідних марок Brent і West Texas Intermediate у США досягли найнижчого рівня з 1 жовтня цього року:
- 28 жовтня станом на 07:50 Brent коштувала $72,92 за барель, знизившись на $3,13, або 4,1%;
- WTI коштувала $68,63 за барель, знизившись на $3,15, або 4,4%.
Минулого тижня контрольні показники нафтових цін зросли на 4%, коли торгівля була нестабільною через невизначеність щодо масштабів відповіді Ізраїлю на ракетний удар Ірану 1 жовтня, а також результатів виборів у США у листопаді.
26 жовтня 2024-го десятки ізраїльських літаків завдали три хвилі ударів до світанку по заводах та інших об’єктах поблизу Тегерана та на заході Ірану. Аналітики зазначили, що премія за ризик, яка сформувала ціни на нафту, коли наслідки удару Ізраїлю були невідомими, знизилася.
«Більш обмежений характер ударів — те, що нафтова інфраструктура їх уникнула — дає надію на деескалацію, яка призведе до зниження премії за ризик на кілька доларів за баррель», — сказав Сол Кавонік, аналітик з енергетики MST із Сіднея.
Інші аналітики зазначають, що ринок буде уважно стежити, чи Іран не відповість Ізраїлю протягом наступних тижнів, що може знову збільшити премію за ризик на нафтовому ринку.
Аналітик Банку співдружності Австралії Вівек Дхар очікує, що увага ринку нафти буде спрямована на переговори про припинення вогню, які відновилися на вихідних, між Ізраїлем і бойовим угрупуванням ХАМАС, яке має підтримку Ірану.
«Незважаючи на вибір Ізраїлем неагресивної відповіді на дії Ірану, у нас є сумніви, що Ізраїль і помічники Ірану (ХАМАС і «Хезболла») знаходяться на шляху до тривалого припинення вогню», — сказав він у записці.
У цей час деякі експерти розглядають ризики того, що нафтовиробники країн ОПЕК+ можуть відкласти заплановане збільшення цільових показників виробництва після грудня 2024-го.
У жовтні Організація країн-експортерів нафти та її союзники (ОПЕК+) не змінили свою політику щодо видобутку нафти, включаючи план розпочати збільшення видобутку з грудня. Група має зустрітися 1 грудня перед повним засіданням ОПЕК+ для обговорень.
Нагадаємо, 4 жовтня 2024 року ціни на нафту за тиждень зросли на 8%, що стало найвищим тижневим показником з початку 2023-го. Тоді трейдери побоюються припинення поставок нафти з Близького Сходу через ескалацію військових дій у регіоні, зокрема, між Ізраїлем та Іраном.