Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чим загрожує Apple судова тяганина з китайським розробником

Судове протистояння двох компаній продовжується вже вісім років. Фото: The Silicon Review

Судове протистояння двох компаній продовжується вже вісім років. Фото: The Silicon Review

Китайська Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology, також відома як Xiao-i, що працює у сфері штучного інтелекту, подала позов до Apple зі звинуваченням у порушенні її патентів. Про це повідомило Reuters.

Як компенсацію збитку Shanghai Zhizhen зажадала $1,4 млрд, а також щоб Apple припинила виробництво, використання, продаж та імпорт продуктів, які порушують її патенти.

У компанії вважають, що технологія розпізнавання голосу, яка використовується у голосовому помічнику Siri, порушує патент, заявку на реєстрацію якого вона подала 2004 року і який вона отримала 2009 року.

Судове протистояння двох компаній триває вже вісім років. Уперше Shanghai Zhizhen подала на Apple до суду за порушення патентних прав 2012 року. Позов стосувався технології розпізнавання голосу. У липні Верховний народний суд КНР підтвердив дійсність патенту Shanghai Zhizhen.

У заяві Apple йдеться, що Siri не містить функцій, включених до патенту Xiao-i, який, як стверджує виробник iPhone, стосується ігор та обміну миттєвими повідомленнями. Компанія також заявила, що незалежні експерти, які сертифіковані Верховним народним судом Китаю, дійшли висновку, що Apple не порушує технологію Xiao-i Robot.

Якщо Shanghai Zhizhen переможе, то Apple доведеться відмовитися від продажів пристроїв із Siri на одному з найбільших у світі ринків.

Додатково. Акції Apple 31 липня на торгах біржі Nasdaq подорожчали на 10,5%, до $425 за одиницю. У підсумку капіталізація цієї американської IT-компанії склала $1,82 трлн. Отже, вперше в історії Apple обігнала саудівського нафтогазового монополіста — державну компанію Saudi Aramco за рівнем капіталізації та повернула собі статус найдорожчої компанії у світі.

Apple вирішила випустити нові моделі iPhone на кілька тижнів пізніше, ніж зазвичай. Як заявив фінансовий директор Apple Лука Маестрі інвесторам компанії, 2020 року поставки нових iPhone почнуться на початку жовтня, хоча 2019-го це сталося наприкінці вересня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини