росія планує законом закріпити право конфісковувати заморожені кошти іноземних компаній та інвесторів як помсту за замороження Заходом її активів у відповідь на початок великої війни в Україні. Про це пише Reuters.
Як росія хоче помститися за заморожування її активів на Заході
росія хоче ухвалити нове законодавство, щоб розширити права конфіскації коштів іноземних компаній та інвесторів. Це має стати помстою за те, що Захід заморозив близько $300 млрд російських фінансових активів у відповідь на повномасштабну війну в Україні. Частину з доходів від цих активів західні країни погодились передати Україні.
Уряд рф представив законопроєкт, який визначає процедуру конфіскації росією іноземного майна у відповідь на подібні дії інших держав. Його вже схвалила урядова комісія із законодавчої діяльності, після чого його обговорюватимуть у держдумі, нижній палаті російського парламенту.

Цей законопроєкт, який розробило міністерство юстиції рф, є продовженням указу, який путін підписав у травні 2024-го, за яким росія може встановити компенсацію за будь-які збитки від арештів її активів у США.
Новий закон пошириться на всі держави, які рф називає «недружніми», тобто ті, які ввели проти неї санкції, кажуть джерела Reuters.
Усі рішення виконуватимуться через позови, які до арбітражного суду подали держоргани рф, такі як центральний банк, генеральна прокуратура та інші урядові установи. Відповідачами будуть іноземні держави, які захопили російські активи.
Це може створити проблеми для багатьох іноземних інвесторів, включаючи як фізичних осіб, так і великі інвестиційні фонди США, оскільки на цих рахунках знаходяться мільярди доларів коштів, пише Reuters.
Нагадаємо, у грудні 2024-го ЄС обговорював, чи можна повністю конфіскувати заморожені активи рф для допомоги Україні. Німеччина, Бельгія, Люксембург та кілька інших країн скептично дивляться на повну конфіскацію.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також