Команда YouControl.Market провела аналіз фінансових показників українських театрів, використовуючи інформацію із загальнодоступних джерел.
Як повідомляє YouControl.Market, у 2023 році на підтримку національних театрів тільки за програмою «Фінансова підтримка театрів» (КПКВК 3801110) держава виділила понад 1,3 млрд грн.
Усього 8 театрів одержують фінансування з державного бюджету в рамках цієї програми. За даними YC.Market, у 2023 році найбільшу суму коштів отримав Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка — понад 322 млн грн, тоді як Франківський драмтеатр отримав найменше фінансування — майже 45 млн грн.
Театри зазвичай використовують більшу частину фінансування, наданого державою, для оплати заробітної плати своїх співробітників та сплати податків. Частково ці кошти також спрямовуються на покриття витрат на комунальні послуги, тоді як лише невеликий відсоток виділяється на закупівлю нового обладнання або оновлення декорацій.
Усі національні театри у 2023 році заробили більше, ніж у 2021 році. Тільки Одеський оперний театр у 2023 році не перевищив свій рівень чистого доходу 2021 року.

2023 року Театр опери та балету імені Т. Г. Шевченка став лідером серед національних театрів з доходів, згенерувавши понад 53 мільйони гривень. Театр Франка отримав майже 46 мільйонів гривень чистого доходу, тоді як Львівська опера заробила ще 31,5 мільйона гривень.
Найвищий чистий прибуток серед театрів комунальної власності було зафіксовано у Київського театру оперети, майже 157 мільйонів гривень. Київський театр опери та балету для дітей та юнацтва згенерував понад 70 мільйонів гривень чистого доходу, а Молодий театр — ще понад 67 мільйонів гривень.
Як показує аналітика даних, комунальні театри включають у чистий дохід і кошти, отримані з місцевих бюджетів, які використовують для ведення своєї основної операційної діяльності.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також