Facebook Pixel

Рішення РНБО щодо ліків: як це може вплинути на економіку

У четвер, 13 лютого, після засідання РНБО було оприлюднено ще одне рішення, що стосується фармацевтичного ринку України, яке, за словами багатьох, викликає більше питань, ніж відповідей. Указ, який на перший погляд нагадує постанови радянських часів, навіть без необхідності фахового аналізу викликає здивування. Про це пише нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Особливо він звертає увагу на пункт, в якому йдеться про зниження цін на ліки на 30% з 1 березня 2025 року. Це рішення, яке покликане зробити лікарські засоби доступнішими для населення, ставить під сумнів логіку в умовах війни та економічної нестабільності.

Його підкріплює низка ініціатив, які включають введення державного контролю за ціноутворенням та створення аптек при державних лікарнях з мінімальними націнками. Проте нардеп сумнівається, чи допоможе це вирішити проблеми, адже досвід з регулюванням цін на паливо показав, що такі рішення не завжди мають бажаний ефект.

Окрему увагу привертає і рекомендація щодо посилення контролю за фінансовими зловживаннями, що стало лейтмотивом цієї постанови. Чи здатна країна в умовах війни повернутися до централізованого регулювання цін і ринкової економіки, залишається великим питанням.

Quote«Я звичайно розумію, що ринок ліків не білий та пухнастий, але ЩО ЦЕ ЗА ЛЮТИЙ ТРЕШ ??!! Ми точно ще ринкова економіка?)», — додав він.

Железняк підкреслив, що суперечливі пункти указу виглядають більше як пережитки минулого, ніж необхідність сьогодення.

Подякувати 🎉