Facebook Pixel

Світовий агрогігант Cargill припиняє закупати зерно в росії

Російський підрозділ американської корпорації Cargill припинить експорт зерна з Росії наступного сільськогосподарського року.

Про це повідомляє NV.

Компанія зазначила, що в повному обсязі виконає заплановані на поточний сезон 2022/2023 відвантаження. Cargill також збирається переглянути портфель активів, пов'язаних з експортом зерна, що належить їй.

Cargill входить до великих експортерів російського зерна. У поточному сільськогосподарському сезоні 2022/2023, за оцінкою учасників ринку, компанія вивезе приблизно 2,2 млн тонн зерна (майже 4% усіх обсягів експорту російського зерна). За обсягами відвантажень Cargill на шостому місці з-поміж російських експортерів агропродукції.

Cargill широко представлена на російському зерновому ринку. До активів компанії в росії входять торгова компанія в Краснодарі, елеватори в Краснодарському краї та у Воронезькій області, річковий зерновий термінал у Ростові-на-Дону. Cargill також належить міноритарний пакет (25% плюс одна акція) глибоководного зернового терміналу «КСК» у Новоросійську. А ще компанія володіє у рф маслоекстраційним, комбікормовим заводами та підприємством із виробництва пластівців.

В Україні Cargill володіє 51% зернового терміналу «Нептун», який може зберігати до 290 тис тонн зерна, двома елеваторами в Кіровоградській і Дніпропетровській областях, комбікормовим заводом «Провімі» у Львівської області. Зараз під окупацією перебуває маслоекстракційний завод «Каховський МЕЗ» у смт Каховка Херсонської області. У 2014 році через дії терористів «днр» компанія втратила в Донецьку маслоекстраційний завод «Комбінат Каргіл».

Cardill є однією з найбільших агрокомпаній світу. Її річний прибуток у 2022 році склав $165 млрд. На компанію працюють 155 тис. робітників із 70 країн світу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉