Фото: Capital Times
Згідно з макропрогнозом інвестиційної компанії Capital Times, негативний сценарій розвитку економіки настане, якщо Україна не зможе домовитися з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо нової угоди фінансування.
У такому разі падіння ВВП складе 10%, а економіка зможе відновитися лише у 2022-му. Також падіння економіки може бути наслідком надлишкового монетарного або фіскального стимулювання.
Крім того, це призведе до падіння гривні до 32,6 грн за 1$, а пікове падіння взагалі може досягнути 45 грн/$1. Окрім падіння ВВП, цей сценарій також передбачає інфляцію на рівні 16,5%.
Базовий сценарій
У разі, якщо уряд зможе домовитися з МВФ та вестиме помірну монетарну та фіскальну політику, падіння ВВП складе 4%. А вже у 2021 році економіка може зрости на 3,5%.
У компанії вважають, що в України є високі шанси відновити співпрацю з МВФ. У такому разі у 2022 році ВВП зросте на 2,5%. Інфляція за таким сценарієм складе 10,5% цього року та 8,1% – у 2021-му. Середньорічний курс гривні складе 30,3 грн/$1 з піком 35 грн/$1.
Аналітики Capital Times прогнозують, що ситуація з коронавірусом завдяки сезонному характеру пандемії вплине лише на перший та другий квартали.
Оптимістичний сценарій
Оптимістичний сценарій експертів передбачає збереження цьогорічного ВВП на рівні 2019 року, а у наступні два роки економіка зросте на 4%. За умови розвитку такого сценарію інфляція складе 6,3% цього року, а курс гривні — 28,5 грн/$1.
Контекст. Інвестиційна компанія Dragon Capital переглянула прогноз на 2020 рік. Базовий сценарій передбачає скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн за долар.