Бухгалтер у Гонконгу сплатив $25 млн шахраям після діпфейку з відео фіндиректора компанії
За даними поліції Гонконгу, бухгалтера транснаціональної фірми обманом змусили виплатити $25 млн шахраям за допомогою технології дипфейк, які видали себе за фінансового директора компанії під час відеоконференції. Про це пише CNN.
Поліція Гонконгу повідомила, що працівника обманули під час відеодзвінка з кількома іншими співробітниками, які, як виявилося, також були несправжніми.
«Під час відеоконференції з кількома особами виявилося, що всі, кого він бачив, були фальшивими», — сказав старший суперінтендант барон Чан Шун-чінг.
Чан сказав, що працівник запідозрив негаразд після того, як отримав повідомлення, яке нібито надійшло від головного фінансового директора компанії, що базується у Великій Британії. Спочатку працівник запідозрив, що це фішинговий електронний лист, оскільки в ньому говорилося про необхідність проведення таємної транзакції.
Проте працівник відкинув свої перші сумніви після відеодзвінка, оскільки інші присутні виглядали та звучали так само, як колеги, яких він впізнав, сказав Чан.
«Вважаючи, що всі інші учасники дзвінка були справжніми, працівник погодився переказати загалом 200 мільйонів доларів Гонконгу – близько $25,6 млн», — додав офіцер поліції.
Цей випадок є одним із кількох недавніх епізодів, у яких шахраї, використовували технологію дипфейк, щоб змінити загальнодоступне відео та інший матеріал, щоб виманити з людей гроші.
На пресбрифінгу в п'ятницю поліція Гонконгу повідомила, що здійснила шість арештів у зв'язку з такими шахрайствами.
Чан сказав, що вісім викрадених гонконгських посвідчень особи, усі з яких були втрачені їхніми власниками, були використані для оформлення 90 заявок на позику та реєстрації 54 банківських рахунків у період з липня по вересень минулого року.
За даними поліції, щонайменше 20 разів штучний інтелект використовувався для обману програм розпізнавання облич шляхом імітації людей, зображених на посвідченнях особи.
Шахрайство за участю фальшивого фінансового директора було виявлено лише тоді, коли працівник пізніше звернувся до головного офісу корпорації.
Поліція Гонконгу не розкрила назви чи деталей компанії чи працівника.