Британія запровадила санкції проти Дмитра Фірташа – як відреагував олігарх
Міністерство закордонних справ Великої Британії запровадило санкції проти українського олігарха Дмитра Фірташа та заморозило його британські активи в рамках нової програми боротьби з «брудними грошима». Про це з посиланням на заяву уряду ввечері в четвер, 21 листопада, повідомив Reuters.
Заходи стали першим кроком у посиленні режиму антикорупційних санкцій Британії, як лейбористський уряд обіцяв на липневих виборах.
«Ці безпринципні люди егоїстично позбавляють своїх співгромадян так необхідного фінансування для освіти, охорони здоров’я та інфраструктури – для власного збагачення», – заявив міністр закордонних справ Британії Девід Леммі.
Разом з Фірташем під санкції потрапили:
- дружина олігарха Лада Фірташ, на яку записані його британські активи, включаючи ділянку старої станції метро Brompton Road у Лондоні;
- Ізабель душ Сантуш, перша африканська мільярдерка і донька Жозе Едуарду душ Сантуша, який одноосібно правив Анголою 38 років;
- бізнесмен і політик з Латвії Айварс Лембергс, який з 2019 року перебуває під санкціями США за звинуваченням в корупції;
- його дочка Ліга Лемберга;
- ще три особи, пов’язані з фігурантами.
Як нагадує Reuters, Фірташ оголошений у розшук владою України і США за підозрою в розтраті майже $500 млн у газотранспортній системі України. В уряді Британії аргументують, що Фірташ витягнув «сотні мільйонів фунтів стерлінгів з України шляхом корупції» та «відмив» десятки мільйонів фунтів стерлінгів, отриманих неправомірним шляхом, у британській нерухомості.
Як Фірташ відреагував на британські санкції
Віденські адвокати Дмитра Фірташа одразу розіслали по медіа офіційну позицію з приводу санкцій.
Юристи заявили, що Мінюст США вже десять років намагається організувати екстрадицію Фірташа з Австрії до США «через політично вмотивовані процедури екстрадиції». І «абсолютно безпідставні і політично вмотивовані» санкції британського МЗС «є явним продовженням цих політично вмотивованих процесів».