Британія і США ввели санкції проти хакерів Evil Corp з рф: як група порушує закон
Велика Британія, США і Австралія наклали санкції на 16 членів російської кіберзлочинної групи Evil Corp. У британському уряді повідомили, що група веде кампанію руйнівних кібератак по всьому світу понад десять років, а також прямо співпрацює з рф та її правоохоронними органами.
Що відомо про групу російських кіберхакерів Evil Corp, які потрапили під санкції
За даними британського уряду, російська Evil Corp займалася незаконною кібердіяльністю, зокрема, атаками за допомоги зловмисного програмного забезпечення та програм-вимагачів проти медичних закладів і державних установ Великої Британії. Загалом Evil Corp веде кампанію руйнівних кібератак по всьому світу вже понад десять років.
1 жовтня 2024-го Сполучене Королівство разом з США та Австралією наклали санкції на групу. Активи усіх членів угруповання, що потрапили під санкції, будуть заморожені, а закордонні поїздки цих осіб будуть заборонені.
Серед тих, хто потрапив під санкції – Максим Якубець, який тривалий час очолював Evil Corp. Міністерство юстиції США обіцяє винагороду у $5 млн за його «голову». Зокрема, Якубець підтримував зв’язки безпосередньо з фсб і гру рф,.
«Я вважаю своєю особистою місією накласти на кремль увесь арсенал санкцій, який є в нашому розпорядженні. путін побудував корумповану мафіозну державу з собою в центрі. Ми повинні боротися з цим на кожному кроці, і ця дія – це лише початок», – сказав британський міністр закордонних справ Девід Леммі.
Після того, як у 2019 році США вперше ввели санкції проти осіб, пов'язаних з Evil Corp, члени угруповання все ще продовжували працювати, змінюючи свою діяльність, використовуючи різні варіанти, щоб маскувати свої дії і уникати санкцій.
В уряді Британії зазначили, що вводять санкції проти Evil Corp у результаті розслідувань правоохоронних органів. Зокрема, ФБР і федеральна поліція Австралії оприлюднили публічний документ, який розкриває зв’язки Evil Corp з російською державою та їхню історію спроб обійти закон, щоб завдати якомога більше шкоди, зокрема розробляючи нові форми кіберзлочинності.
Нагадаємо, у 2019-му у Міністерстві фінансів США заблокували американські рахунки і компанії, які на 50% або більше належать хакерам, причетним до роботи Evil Corp. і поширенню вірусу Dridex. Тоді під санкції потрапили 17 росіян і 7 компаній.