Увечері 13 квітня президенти України, Латвії, Литви, Польщі та Естонії провели брифінг за підсумками спільної зустрічі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Офіс президента України не отримував звернення від Офісу президента Німеччини щодо візиту Франка-Вальтера Штайнмаєра до України. За словами Зеленського, в умовах війни та щоденної загибелі людей Україна має право дозволити собі «приймати та бути з-поміж лідерів країн, які реально її підтримують».
Президент Латвії Егілс Левітс заявив, що підтримує ідею створення спеціального суду чи трибуналу через агресію РФ. Він нагадав про суд над колишнім президентом Югославії Слободаном Мілошевичем, наголосивши на необхідності створення аналогічного.
Україні потрібна допомога зброєю. «Україна бореться за нас, і це наш обов'язок – допомогти Україні. Усіма засобами, усіма способами, зокрема зброєю, щоб Україна могла оборонятися від ворога. Ми в Латвії вже третину нашого річного військового бюджету протягом двох місяців витратили на те, щоб допомогти Україні».
Левітс заявив, що вони готові допомогти Україні «з експортом зернових, щоби потік пішов через латвійські порти».
Президент Естонії Алар Каріс закликав посилити військову допомогу Україні та поставити додаткове озброєння, зокрема протикорабельні засоби. «Ми вже надали допомогу в обсязі третини нашого оборонного бюджету: військові літаки, засоби протиповітряної оборони, системи залпового вогню та артилерійські системи. Ми маємо розглядати і протикорабельні засоби, надаючи їх хоробрим українським бійцям».
Каріс наголосив, що Україна має право бути вільною й посісти належне місце в європейській сім'ї. «Стало зрозуміло, що мета Росії – знищити Україну та українську націю. Ми схиляємося перед кожною смертю, перед кожною втратою життя, але війна триває, до кінця ще далеко», – додав він.
Президент Естонії закликав у належний спосіб розслідувати злочини російських військових в Україні й не залишити їх без покарання.
Президент Польщі Анджей Дуда висловив сподівання, що Україна незабаром стане частиною Євросоюзу.
«Ми робимо все для України, яка не входить до НАТО, але є братською нам державою, щоб її підтримати, щоб підтримати українців: і тих, хто перебуває в наших країнах, і тих, хто сьогодні залишається в Україні, і тих, хто бореться проти російської агресії, щоб Україна вистояла, була незалежною, суверенною державою, яка розвиватиметься вільно, відповідно до волі своїх громадян, і належатиме до спільноти демократичних держав, братиме участь у різних об'єднаннях міжнародного характеру, насамперед буде членом ЄС», – пояснив Дуда.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що масштабні санкції проти РФ, що передбачають газове та нафтове ембарго, а також санкції проти всіх російських банків мають бути запроваджені негайно. «Ми не можемо чекати рік чи два. Українці страждають і помирають щодня — жінки, діти, люди похилого віку. Ми маємо зупинити фінансування путінської війни».
Науседа висловив сподівання, що всі країни Європи зможуть позбутися енергетичної залежності від Російської Федерації та припинити фінансування війни в Україні.