Кількість борців з «монополізмом Apple» обчислюється вже сотнями

Коаліція має за мету змінити політику Apple щодо комісій і застосунків в App Store. Фото: 3tn

Коаліція має за мету змінити політику Apple щодо комісій і застосунків в App Store. Фото: 3tn

«Коаліція за справедливість застосунків», яка заснована компаніями Epic Games, Spotify, Match Group (Tinder) і рядом інших, зросла з 13 учасників до 40, а також повідомила про надходження ще 400 заявок на вступ. Про це написала The Washington Post з посиланням на представників ряду компанії. Коаліція має на меті змінити політику Apple щодо комісій і застосунків в App Store.

«Зростання інтересу до нас перевершило очікування, — заявила Сара Максвелл, прессекретар коаліції. — Коли ми залучаємо нових учасників і чуємо їх історії, стає очевидним, що занадто багато розробників не можуть зробити так, щоб їхні голоси були почуті».

Різке збільшення числа членів коаліції є помітний зсув в мисленні, оскільки компанії і окремі розробники роблять ризикований крок, виступаючи публічно проти методів роботи Apple. Розробники і невеликі компанії залежать від Apple в плані отримання коштів для існування і сильно постраждають, якщо Apple видалить їх застосунок з магазину або заборонить оновлювати його.

Telegram Logo

Контекст. Apple неодноразово критикували великі гравці через комісію в 30%, яку платять розробники застосунків за покупки користувачів в App Store, а також труднощі з розміщенням реклами. Microsoft висловила підтримку коаліції, коли оголосила про нові правила для свого магазину Microsoft Store. Facebook критикувала Apple через те, що на iOS стає все важче рекламувати свої продукти.

Водночас Google повідомила про оновлення політики користування її магазином застосунків. Вона робить обов'язковим використання її платіжної системи для цифрових покупок в Play Market. Це означає, що розробники повинні будуть платити комісію 30% з кожного платежу користувачів в Play Market, як і в App Store. Нові правила вступлять в дію 30 вересня 2021 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак операційна система Android дозволяє встановлювати програми і не з Play Market (тобто у розробників є вибір), а iOS не дозволяє установки зі сторонніх джерел.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини