Boeing знайшла нові помилки в літаку 737 MAX

Фото: flickr

Американська компанія Boeing виявила нові помилки у програмному забезпеченні літака 737 MAX, про які раніше не було відомо.

Знахідка може ще більше віддалити відновлення польотів цієї моделі, які призупинили майже рік тому, пише The Wall Street Journal.

Під час перевірки з'ясувалося, що у літаків 737 MAX некоректно працює система, що перевіряє працездатність окремих агрегатів перед польотом. У Boeing кажуть, що вже працюють над усуненням помилок і сподіваються зробити це найближчим часом.

Контекст. У жовтні 2018 року Boeing 737 індонезійської компанії Lion Air впав у Яванське море. Тоді загинули 189 осіб. Після цього в березні 2019 року в Ефіопії розбився пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії Ethiopian Airlines. Він летів у Найробі, Кенія. На борту були громадяни більше 30 країн — 149 пасажирів і 8 членів екіпажу. Усі вони загинули.

У ході розслідування з'ясувалося, що причиною аварії стала нова система, що коригує положення літака, роботі з якою пілотів не навчали. У разі, коли системі здається, що лайнер втрачає швидкість, вона автоматично опускає ніс літака, аби він прискорився. Через збій датчиків в обох випадках система починала опускати ніс літака, коли цього непотрібно було робити, а пілоти не знали, як з цим впоратися і як відключити систему.

Після цього багато країн, включаючи Росію, США та держави Євросоюзу, призупинили експлуатацію літаків зазначеної серії з міркувань безпеки.

Наприкінці листопада минулого року авіакомпанії Boeing заборонили видавати сертифікати льотної придатності на літаки 737 MAX. Тепер їх можна отримати тільки в авіаційної влади країн.

За час заборони на польоти 737 Max американська корпорація Boeing повинна буде виплатити авіакомпаніям понад $8 млрд. З кожним наступним місяцем заборони сума збільшуватиметься на $1 млрд.

Читати на The Page