Facebook Pixel

лукашенко заборонив білорусам за кордоном продовжувати дію паспортів

Президент білорусі олександр лукашенко заборонив продовжувати чи змінювати паспорт рб у закордонних посольствах і консульствах. Відповідний указ опублікований на офіційному сайті білоруського диктатора.

До того ж білорусь не прийматиме нотаріально завірені в інших країнах довіреності на продаж чи оренду майна, вступ у спадок тощо. Навіть раніше видані довіреності не діятимуть, адже угоди щодо них анульовані. Отримати чи апостилювати білоруські документи тепер можна виключно особисто.

Що загрожує білорусам через заборони лукашенка щодо паспортів і майна?

Для багатьох громадян білорусі повертатися на батьківщину — ризик. Про це повідомляє керівник цифрових проєктів видавництва «Ділова столиця» Денис Стаджі, спираючись на власний досвід.

Читайте також:
Tinder піде з білорусі 15 лютого

Справа в тому, що після масових демонстрацій і репресій 2020 року комусь загрожує ув'язнення, а декому навіть розстріл. За останні три роки територію білорусі залишили 500 тисяч людей.

Quote«Багато хто – як і ми – виїхав ще раніше, але також потім потрапив до числа «ворогів народу». Ми з дружиною, наприклад, зараховані до «екстремістів» за те, що створили та вели канали та чати для білорусів в Україні. (Хоча самі ми – етнічні українці.) А це – від 10 до 15 років у гостинній білоруській в'язниці», — зазначив Стаджі.

Тож лукашенко фактично позбавив майна сотні тисяч громадян білорусі, які тікали від репресій. Адже вони не можуть ані продати, ані здати в оренду й отримати у спадщину умовну нерухомість.

Білоруси з тимчасовими посвідками на проживання в різних країнах матимуть іще більше проблем через відсутність можливості продовжити дію паспорта. Багато білорусів за кордоном через дії влади своєї батьківщини вже залишилися без коштів на існування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉