Платоспроможні банки України отримали рекордний чистий прибуток за підсумками 2021 року — 77,5 млрд грн, що на 95% перевищує кризовий 2020 рік і на 33% — докризовий 2019 рік.
Рентабельність капіталу сектору також зросла до 35,2% проти 19,2% у 2020 році, повідомляє НБУ.

«Головними чинниками прибутковості банківського сектору у 2021 році стали подальше зростання операційної ефективності та суттєве скорочення відрахувань у резерви», — йдеться в повідомленні регулятора.

Найдинамічніше прибуток банків зростав у ІV кварталі 2021 року. У цей період додатково до рекордних темпів зростання відсоткового доходу банки розформували резерви обсягом 26,1 млрд грн. Це у 12,6 раза більше, як порівняти з ІV кварталом 2020 року.
Річний приріст чистого відсоткового та комісійного доходів становив 39% і 25% відповідно. Цьому сприяло збільшення відсоткових доходів від кредитування, що пожвавилося після кризи.
Подальше зростання обсягу безготівкових операцій забезпечило збільшення комісійних доходів банків. Швидке зростання чистих відсоткових і комісійних доходів, як порівняти з операційними витратами, підвищило операційну ефективність банків. Відрахування на резерви під кредити впродовж року скоротилися на 58%. Крім того, було розформовано раніше зарезервовані кошти, пов'язані з юридичними ризиками.
Станом на 1 січня 2022 року із 71 платоспроможного банку 66 були прибутковими й отримали чистий прибуток у розмірі 77,9 млрд грн. Це перекрило збитки п'яти банків на загальну суму 0,4 млрд грн.
Зазначається, що прибуток сектору концентрований: п'ять найприбутковіших банків сформували 67% усього прибутку.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також