Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кондитерська компанія АВК розширила свій асортимент завдяки штучному м'ясу

Фото: Facebook / Володимир Авраменко

Фото: Facebook / Володимир Авраменко

Співвласник кондитерської компанії АВК Володимир Авраменко представив новий продукт своєї компанії — заморожені котлети для бургерів, що виготовлені з рослинного (штучного) м'яса.

«Ми зробили перше рослинне м'ясо на ринку без метилцелюлози. Простими словами, без паперу», — заявив він.

Додатково. Метилцелюлоза (Е461) — це загущувач, стабілізатор, плівкоутворювач, наповнювач і носій, який широко використовується в харчовій промисловості. Її додають до хлібобулочних виробів, соусів, кетчупів, десертів, газованих напоїв. Вона не всмоктується й не засвоюється організмом людини. Вважається безпечною речовиною, але в разі споживання понад 5 г на день можлива проносна дія.

Контекст. У вересні минулого року на український ринок випустила рослинне м'ясо у вигляді фаршу компанія Eat Me At. Про свій продукт вона повідомила, що:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • основою фаршу є текстурований соєвий білок;
  • смак фаршу надають дріжджові екстракти;
  • фарш містить мінерали, які отримують у природний спосіб — з міцелію Коджі. Вони дають змогу додати присмак м'яса й наситити фарш залізом;
  • скріпити фарш допомагає метилцелюлоза;
  • для додання жирності фаршу використовують кокосову або соняшникову олію;
  • колір м'яса фаршу надають сік буряка та барвник карамелі.

Світова індустрія рослинного замінника м'яса 2020 року досягла обсягу $20,7 млрд. Такі дані дослідницької компанії Euromonitor International навів телеканал CNBC. Експерти очікують, що ринок і далі зростатиме й до 2024 року досягне $23,2 млрд.

Світовим лідером цього ринку є компанія Beyond Meat. У травні 2020 року вона здійснила первинне розміщення акцій, залучила $240 млн і отримала оцінку $1,5 млрд. У вересні ринкова капіталізація Beyond Meat становила $8,5 млрд.

Виробники замінників продуктів тваринного походження (альтернативного білка), які використовують у харчових продуктах, одязі, косметиці та хімікатах, у першому півріччі 2020-го зібрали $1,5 млрд інвестицій.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини