Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Борошняний антирекорд: Україна втратила експорт і почала імпорт із Білорусі. Коли подорожчає хліб

Антирекорд виробництва борошна: коли в Україні подорожчає хліб. Фото: pixabay

Антирекорд виробництва борошна: коли в Україні подорожчає хліб. Фото: pixabay

У січні 2021 року українські борошномели виробили 84,9 тис. тонн борошна, що стало абсолютним місячним мінімумом з 1999 року (більш ранніх даних просто немає). Україна стрімко втрачає виробництво та експорт, розповіли The Page експерти. Ба більше, ми почали імпортувати борошно із сусідньої Білорусі — там дешевше.

Основною причиною різкого падіння виробництва борошна стало зростання ціни на пшеницю із жовтня 2020 року, пояснив The Page директор асоціації «Борошномели України» Родіон Рибчинський. Через це іноземні клієнти почали відмовлятися від контрактів, що призвело до падіння експорту в декілька разів.

Зростання цін і падіння доходів українців також відіграли свою роль: населення стало менше купувати хлібобулочних виробів, а виробники, відповідно, менше закуповувати сировини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

На додачу стрімке зростання вартості пшениці призвело до дефіциту та необхідності імпорту борошна з Білорусі — воно виявилося дешевшим, ніж українське. Утім, частка білоруського борошна в загальному обсязі внутрішнього споживання поки що є досить малою — приблизно 5%.

Але не все так погано. Згідно з прогнозом виконавчого директора «Економічного дискусійного клубу» Олега Пендзина, у 2021 році ціна на хліб зросте лише на 8 — 10% (трохи вище прогнозної інфляції). А от вартість преміальних сортів хліба та кондитерських виробів може зрости на 20 — 25%. Загалом підвищення вартості хліба — це тривала тенденція, адже на вартість хліба впливає не тільки ціна борошна (яке складає 30% вартості), а й ціна електроенергії, цукру, дріжджів тощо.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас за 1,5 місяця варто очікувати сплеск на ринку борошна, бо підприємства почнуть готуватися до Пасхи, заспокоює Рибчинський.

Контекст. За підсумками 2020/2021 маркетингового року борошномели очікують падіння експорту борошна у 2,5 раза, а загальне виробництво впаде до 1,96 млн тонн, що на 9,7% менше за показник минулого року.

Згідно з прогнозами уряду, виробництво пшениці 2021 року складе 25 — 26 млн тонн. Очікується, що експорт складе 16,5 — 17 млн тонн, з яких 12,3 млн тонн уже експортовано. У 2020 році експорт пшениці склав 16,06 млн тонн. За найкращого прогнозу 2021 року Україна експортує майже на 6% більше пшениці, ніж 2020 року.

Коментарі

Всі новини