Facebook Pixel

Антирекорд у Західній Україні. Мери міст саботують карантин

Деякі регіони України відмовилися посилювати карантин. Фото: УНІАН

Деякі регіони України відмовилися посилювати карантин. Фото: УНІАН

Ситуація з коронавірусом у Західній Україні загострилася. За останню добу було зареєстровано антирекорд з кількості хворих на COVID-19 у Чернівецькій області. Крім того, було посилено карантинні заходи в Ужгороді, який потрапив до «помаранчевої» зони.

Проте усе ще є міста, які не погоджуються з посиленням карантину. Так, місто Самбір у Львівській області потрапило до «червоної» зони, проте міська рада відмовилася посилювати карантинні обмеження. Проти вживання жорсткіших заходів також виступили Тернопіль і Луцьк, які перебувають у «червоній» зоні.

Посилення карантинних обмежень в Ужгороді

Міська рада Ужгорода посилила карантинні заходи. Місто потрапило до «помаранчевої» зони через збільшення кількості хворих на коронавірус, яке фіксується вже два тижні поспіль.

Telegram Logo

Відтак влада Ужгорода припинила планову госпіталізацію пацієнтів. Однак це не стосується тих, хто потребує невідкладної медичної допомоги, надання допомоги вагітним, новонародженим. Водночас усі пацієнти мають проходити тестування на коронавірус.

Правила для «помаранчевої» зони передбачають обмеження, які є актуальними для «жовтої» зони, а також заборону роботи хостелів, туристичних баз, фітнес-центрів.

Крім того, заборонено роботу розважальних закладів і ресторанів у нічний час. Масові заходи можна проводити тільки за умови перебування не більше однієї людини на площі 20 кв. м у приміщенні та не більш як 100 осіб на вулиці.

Чому деякі регіони відмовляються посилювати карантин

Два тижні тому Луцька та Тернопільська міські ради відмовилися посилювати карантинні заходи. Наразі обидва ці міста перебувають у «червоній» зоні.

Згідно з повідомленням міської ради, загальна кількість хворих на COVID-19 у Луцьку за весь період є меншою, ніж в інших містах України. Крім того, чиновники відмовилися взяти до уваги рішення держкомісії з ТЕБ та НС, адже зупинення роботи бізнесу та транспорту негативно вплине на економіку міста.

Такі самі причини відмовитися від посилення карантину називали й у Самбірській міській раді. Влада міста дозволила міському транспорту та підприємцям працювати у звичайному режимі, але з дотриманням карантинних вимог.

Крім того, Самбірська міськрада закликала поліцію утриматися від притягнення до відповідальності підприємців, які продовжуватимуть працювати.

За останню добу в Україні зафіксовано 1616 випадків захворювання на COVID-19, померли 27 осіб, одужала 761 людина.

Контекст. Щоп'ятниці Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій проводитиме засідання та визначатиме рівень поширення COVID-19 по Україні. За підсумками засідання оновлюватиметься й онлайн-карта поширення коронавірусу.

Коментарі

Всі новини