Facebook Pixel

Що відомо про збільшення тарифів на електроенергію — Андрій Герус

Рішення уряду щодо верхньої ціни на електроенергію для бізнесу може з'явитися навесні, а тарифи для населення залишаються значно нижчими за собівартість електроенергії. Про плани уряду щодо тарифів на електрику в інтерв'ю «Ліга.Бізнес» розповів голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

Підвищення price-cap для бізнесу

Восени 2022 року в уряді обговорювали ідею підвищити price-cap (максимально можлива ціна на електроенергію для бізнесу). Рішення щодо цього питання варто очікувати не раніше березня.

Quote«Обговорювалася можливість не просто підвищити price-cap, обговорювалася лібералізація ринку. Є price-cap у різних сегментах ринку. Є верхні price-cap, є нижні price-cap тощо. Можливо, навесні із цього приводу вже буде ухвалено певні рішення. Лібералізація, на мій погляд, може допомогти ринку – так буде легше ремонтувати інфраструктуру, залучати інвестиції, будувати нову генерацію», — зазначив Герус.

Що з тарифами на електроенергію для населення у 2023 році

За словами депутата, тему підвищення тарифів на електроенергію для громадян в уряді сьогодні навіть не обговорюють.

Quote«Ніяких рішень із цього приводу немає. Ні готових, ні навіть проєктів», — підкреслив Герус.

Він додав, що сьогодні держава субсидує всі верстви населення. Але реальна собівартість електроенергії з огляду на затрати на паливо, обслуговування мереж і ремонти суттєво вища за 1,44 грн за кВт-годину.

Quote«На мій погляд, держава має субсидувати не все населення, а тільки ті верстви, які цього потребують. В Україні точно є споживачі, які можуть платити за електроенергію більше: власники приватних котеджів, басейнів із підігрівом, саун – тобто ті, чиє місячне споживання перевищує 500 кВт-годин (без електроопалення)», — зазначив Андрій Герус.

Нагадаємо: з 8 лютого 2023 року по всій Україні буде змінено ліміти споживання. У кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. Це необхідно для того, щоб провести вимірювання фактичного споживання в кожній області.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉